Yatırım yapmaya başla!

Morgen Aero GT’nin 8 Örnekten İlki Tamamlandı!

İngiliz otomobil üreticisi Morgan, el yapımı ve sadece 8 adet imal edilecek Aero GT'nin ilk örneğini müşterisine gönderdi!
Morgen Aero GT’nin 8 Örnekten İlki Tamamlandı!

Morgan Motor Company‘nin retro tarzlarında yeni aracını ne zaman gösterecek diye bekliyorduk. 1910 yılında beri faliyette olan şirket, İngiliz eserlerinin en güzel kısımlarını işliyor. Günümüzde de özel seri üretimler yapan Morgan, 1950’lilerin yüz hatlarını hiç bir zaman bırakmadan tasarımlar yapıyor. Ve bunların bir kısmını sınırlı tutarak, özel kişilerin sahip olmasını sağlıyor. İnsanı derinden etkileyen coupe ve cabriolet yapılı otomobillerini, uzun burun ve demir kadar sağlam duran kaportasıyla oluşturuluyor.

Morgan Motors, iskelet kısmını kendi halletse de ünite işlerinde BMW ile çalışıyor. Alman markanın her türlü nimetlerinden faydalanarak, spor arabalarından aldığı V8 motorlala sistemini tamamlıyor. Morgan’ın sadece 8 adet çıkarmayı planladığı Aero GT’in ilk örneği bitmiş durumda. Aynı zamanda bu seri Aero 8’in özel bir sürümüdür.

Gördüğünüz şaheser, el yapımı bir otomobildir.

8 adetin hepsinin en baştan satıldığını söyleyelim. Yıllık üretim adetleri bakımından şirketin 2017 yılında satışlarını %19 oranında artırdığı söylendi.

Dünyadaki bir kısım zengin insan halen daha geçmişe ait tasarımları hayatından çıkarmıyor. Veya günümüze uyarlananları da almak için fırsatları kaçırmıyor.

İlk müşterinin Aero GT’si tamamlandı.

Dış yapısı alışkın olmadığımız cinste olsada duruşu gayet çekici. Dik elips farları, teknolojik merceklerle süslenmiş. Aero GT’nin ızgarası 1940’ların Rolls Royce tarzına kayıyor.

Mavi fırtına, cabrio karoser yapısında.

Bu araba Miami Blue’de tamamlanarak İskoçya‘ya yola çıktı. Aracınızda kişiselleştirme yapmak için Morgan size bu imkanı sağlıyor. Birebir şirket Tasarım Müdürü Jon Wells ile bireysel çalışılabilecek.

Aero GT’nin kalbi yine BMW’den alınan atmosferikle atacak.

Doğal emişli 4.8L motorun haykırışlarını 367 beygirlik güç destekliyor. V8 silindirlerle berberinde üstü açık bir tavan ile sürüş zevkleri katlanacaktır.

Ağırlığını resimlerden bakarak tahmin etseydim, 1.6 ton civarlarında derdim. Aero GT 1.182 kg ile baya bir şaşırtıcı ağırlığa sahip. Bu sayede 4.5 saniyede hızlanıp, 275 km/h son sürate gelmesi onun için çocuk oyuncağı oluyor. Büyük arka difüzör, ön tampon yapısı ve kanister ile agresif aerodinamik unsurlarla tamamlanmış. Bu otomobil hayali bence hız üzerine kurulmamalı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum