Yatırım yapmaya başla!

Morgan Stanley Yatırım Yapmaya Değer Olan Telekom Hisselerini Açıkladı

ABD'li yatırım bankası Morgan Stanley, yatırım yapmaya değer olabilecek beş telekom hisse senedini açıkladı.
Morgan Stanley Yatırım Yapmaya Değer Olan Telekom Hisselerini Açıkladı

Washington ve Pekin arasında devam etmekte olan ticaret savaşında oklar, Çinli telekomünikasyon devi Huawei’ye çevrilmişti. Huawei’nin ABD ve müttefikleri ile ticaret yapmasını engelleyen bir kara listeye alınmasıyla birlikte Mayıs ayında alevlenen savaşa birkaç odun daha atılmış oldu.

Hafta sonu Trump ile Xi arasında gerçekleşen görüşmede Huawei konusunun da ele alınması ile telekom sektörü nefes aldı.

G-20 Sonrasi Telekom Sektörü Nefes AldıHuawei hisseleri bugünkü işlemlerde yüzde 4,36 oranında yükselirken, 3,59 yuandan kapanış yaptı. Morgan Stanley ise yatırım yapmaya değer gördüğü telekom hisselerini sıraladı.

Küresel telekomünikasyon şirketlerinin gelirleri, yıllarca süren düşüşün ardından yeniden canlanmaya hazırlanıyor. Morgan Stanley’in tahminine göre; bu gelişmeler telekom hisseleri için iyi bir haber.

Yatırım bankası, yatırımcıların satın alabilecekleri ve ‘ağırlığını artır’ tavsiyesi olan beş telekom hissesini değerlendirdi.

Morgan Stanley 5 Telekom HissesiMorgan Stanley’e göre; ABD’li telekom devi AT&T, Hong Kong’tan HKT, Kanada’dan Telus, Brezilya’dan Telefonica Brasil, İspanya’dan Cellnex ve İsveç’ten Tele2 şirketlerine ait olan hisse senetleri, yatırım yapmaya değer. Ağırlığını artır tavsiyesi, emsallerinden daha iyi performans göstermesinin beklendiğinin bir göstergesidir.

Morgan Stanley analistlerinin Perşembe günkü bir raporunda, “Yatırımcıların küresel telekom şirketlerini yeniden ziyaret etmelerinin zamanının geldiğini düşünüyoruz,” ifadeleri yer aldı.

Banka, 2019 ila 2021 arasında küresel telekomünikasyon gelir artışının iki katından fazla olmasını bekliyor.

Telekom Gelirleri Artış GösterecekBu büyüme diğer itici güçleri arasında, insanların artan hızda daha fazla veri tüketme eğilimini vurguladı ve çoklu hücresel planlara kaydolmalarını sağladı. Rapora göre; akıllı saatler ve iş için ikinci bir cep telefonu gibi ek cihazların daha geniş bir kullanımı da veri kullanımı ile abone büyümesini artırıyor.

Rapora göre; taşıyıcılar ayrıca daha kaliteli hizmetlerden elde edilen gelirleri artıyor ve daha uygun fiyatlı planlar yaparak daha fazla kullanıcı çekiyor. Yeni nesil yüksek hızlı mobil internet 5G serisi, hücre kulesi operatörlerinin hisselerini artıracak şekilde ayarlandı. Telekomünikasyon şirketlerinin, antenleri ve kablosuz güç ağlarını kurmak için bu operatörlerden alan kiralaması gerekiyor.

Bu sektörde Morgan Stanley, özellikle China Tower olmak üzere Çin hücre kulesi şirketlerini önerdi. Banka, ülkede 5G lisansının üç telekom şirketine verildiğini ve China Tower’ın bundan faydalanabileceğini dile getirdi. Hong Kong’da listelenen hisse senedi bir yıl öncesine göre yüzde 40’ın üzerinde bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum