Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Morgan Stanley, Metaverse İlgisi Olan Şirketlere Facebook Hissesi Öneriyor

Banka ilerleyen süreçte yaklaşık 5 trilyon dolarlık tüketici harcaması olacağını tahmin ediyor.
Morgan Stanley, Metaverse İlgisi Olan Şirketlere Facebook Hissesi Öneriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Morgan Stanley tarafından yayınlanan bir araştırma notuna göre, metaverse muhtemelen yeni nesil bir sosyal medya, akış ve oyun platformu olacak. Banka bu mecranın başlangıçta bir reklam ve e-ticaret forumu olarak çalışacağını belirtiyor.

ABD’de de tüketici harcamasının 8 trilyon dolara ulaştığına dikkat çeken banka, metaverse etkisi ile 5 trilyon dolar daha harcama olabileceğini tahmin ediyor.

Önde gelen hisse senedi analisti Brian Nowak tarafından yazılan rapora göre Facebook hisselerinin, bu alana yatırım yapmak isteyenler için en cazip seçeneklerden biri olduğunu düşünüyor.

Nowak ayrıca metaverse temasına maruz kalan şirketler arasında Roblox, Alphabet, Snap ve Unity Software’i gösterdi. Analist mevcut dijital medya ve e-ticaret platformlarının sürekli olarak gelişmesi nedeniyle metaverse benimsenmesinin kolay olmayacağı ve biraz zaman alacağı konusunda uyarıyor.

Metaverse, dijital ödeme hacimlerini artırma potansiyeline sahip olduğunu belirten Morgan Stanley, buradaki zorluğun kripto etrafındaki belirsiz uzun vadeli düzenleyici ortamın bu para kazanmanın ne kadar büyük olduğu konusunda belirsizlik yarattığını bildirdi.

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz haftalarda çatı şirketin adını Meta olarak değiştrerek, bu alana yoğunlaşacağını duyurmuştu. Bu duyuru sonrası Sandbox ve Decentraland başta olmak üzere metaverse coinlerinde büyük yükselişler görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%