Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley Kripto Şirketlerinin Yatırımlarında Yavaşlama Bekliyor

ABD’li yatırım bankası kripto yatırımlarının Aralık ayında zirve yaptığını ve düşüşünü sürdüreceğini tahmin ediyor.
Morgan Stanley Kripto Şirketlerinin Yatırımlarında Yavaşlama Bekliyor
HABER GİRİŞ

ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley yayınladığı bir raporda, kripto şirketlerinin geçen yıl rekor 30 milyar dolarlık risk sermayesi (VC) artırımı gerçekleştirdiğini ve sektördeki anlaşma sayısının kripto para piyasasındaki son düşüşe rağmen yükselmeye devam ettiğini bildirdi.

Raporda diğer kategorilerdeki risk sermayesi eğilimleri karşılaştırıldı ve yatırımcı ilgisinin düşeceği tahmini yapıldı.

Kripto yatırımlarının oranı geçen yılın Aralık ayında zirve yaptı.
Banka, kripto endüstrisinin diğer sektörlerle eşleşmesi durumunda, seviyenin yıl sonuna kadar yüzde 50’ye yakın düşebileceğini söyledi.

2018 Ayı Piyasası ile Benzerlik Vurgusu

Morgan Stanley benzer bir dönemin, 2018 – 2019 yılları arasındaki ayı piyasası zamanlarında yaşandığını bildirdi. Girişim sermayeleri, başlangıç ​​​​şirketlerine ve yüksek büyüme potansiyeli olan küçük işletmelere finansmanın verildiği bir özel sermaye yatırımı şekli olarak tanımlanıyor.

Morgan Stanley’in araştırmasına göre kriptoya yapılan yatırımlar, küresel olarak tüm risk sermayesi yatırımlarının yüzde 7’sini oluşturuyor.

GCM Yatırım Banner

Banka 2020’nin başında en çok yatırımın kripto altyapısına ve finansal hizmetlere yapıldığını, 2021’in ortasına kadar merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının tercih edildiğini ve sonraki süreçte NFT’lere yapıldığını belirtiyor. Oyun şirketleri de yatırımcıların ilgisini en çok çekenler arasında yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.