Yatırım yapmaya başla!

Morgan Stanley’den Boğa Piyasası Bitiyor Uyarısı!

Morgan Stanley stratejistlerine göre, boğa piyasasında süren rallide sona gelindi. 2018'in ikinci yarısından itibaren ise piyasalarda bir sıkılaşma bekleniyor.
Morgan Stanley’den Boğa Piyasası Bitiyor Uyarısı!

Amerikalı yatırım bankası Morgan Stanley, boğa piyasasında sekiz buçuk yıldır devam eden rallinin sona yaklaştığını, karlardaki artışın 2018 yılının ilk yarısında yavaşlayacağını bildirdi.

Morgan Stanley 2018 görünümlü raporda, olumlu mali koşulların sona yaklaştığı uyarısı verildi.

Morgan Stanley baş stratejisti Mike Wilson, mali koşulların bu sene oldukça sıkılaşacağını ve boğa piyasasında aşırı coşkunluk aşamasına girildiğini bildirdi. Bir süre daha devam edecek olan bu yükselişin daha sonra son bulacağı ve yukarı yönlü hareketin sınırlı olacağı ifade edildi. Boğa piyasası nedir, öğrenmek isteyenlere bu yazımızı okumalarını öneririz.

Mike Wilson, ABD’deki vergi reformu tasarısının yatırımcıları çok etkilemeyeceğini söyledi.

Hatırlayacağınız üzere Donald Trump’ın seçim vaatleri arasında yer alan vergi indirimi tasarısı geçtiğimiz haftalarda ABD Senatosu tarafından onaylanmıştı. Kamuda büyük tartışma yaratan ve gündemi meşgul eden konunun yankıları hala devam ediyor.

Bu gelişmeyi yorumlayan analistler, vergi indiriminin ABD ve AB arasında ticari bir kriz doğurabileceğini söylemişti. Morgan Stanley baş stratejisti Mike Wilson’a göre ise vergi reformunun yukarı yönlü etkisi yatırımcılar tarafından çok önemsenmeyecek ve bu durum hisseler üzerinde risk algısı oluşturacak.

Standard & Poor’s 500 hedefinin, 2018 yılında 2,750 seviyesinin altında kalacağı tahmininde bulunuldu.

Wilson, 2018 yılında Japonya ve Avrupa’nın ABD’den daha iyi bir performans göstereceğini düşündüklerini bu nedenle yatırımcıların ABD dışına da odaklanmaları gerektiğini dile getirdi.

Morgan Stanley Kasım ayında yayınladığı raporda da piyasanın 2018 yılında resesyon ihtimali yaşayacağı konusunda uyarıda bulunmuştu.

Ünlü bankanın stratejistleri, 2018 yılının ilk yarısında piyasanın tepe noktasına ulaşacağını fakat daha sonra resesyon olasılığının ortaya çıkabileceğini belirtmişti. Morgan Stanley analistleri, bu sene boğa piyasasının sona yaklaştığı konusunda yatırımcıları uyarırken, 2019 yılında herhangi bir olumsuz beklenti içerisinde olmadıklarını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum