Yatırım yapmaya başla!

Morgan Stanley Beklenti Üstü 3Ç19 Bilançosuyla Yükseldi

ABD’nin en büyük bankaları arasındaki Morgan Stanley, 2019’un üçüncü çeyreğinde beklentilerden daha iyi kâr ve gelir bildirdi. İşte detaylar;
Morgan Stanley Beklenti Üstü 3Ç19 Bilançosuyla Yükseldi

ABD’li bankacılık devi Morgan Stanley, ticaret ve danışmanlık işlerindeki beklentilerin üzerinde gelen sonuçları ile analist tahminlerini aşan üçüncü çeyrek kazancını açıkladı. Temmuz-Eylül döneminde kârının yüzde 2.3 artarak 2.17 milyar dolara ya da hisse başına 1.17 dolara ulaştığını belirten Morgan Stanley, 1.17 dolarlık beklentiyi geçti.

Aynı zamanda şirket, diğer Wall Street firmaları için zorlu bir çeyrek dönemin ortasında sürpriz bir artışla 10.1 milyar dolar gelir elde etti ki beklenti 500 milyon dolardı. Hisseler açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 4 civarında yükseldi.

Zaten banka da bu dönemi 10 yıl içindeki en iyi üçüncü çeyrek olarak nitelendirdi.

Morgan Stanley Morgan Stanley CEO’su James Gorman, firmayı varlık yönetimine verdiği odakla alım satım ve danışmanlık işinden çeşitlendirmeye yardım etmişti. Ancak bankanın halen oldukça büyük Wall Street operasyonları var. Hisseleri de yıl başından bu yana yüzde 8.1 seviyesinde artış göstermişti.

Büyük perakende işlemleri olan kredi verenler, JPMorgan Chase ve Bank of America başta olmak üzere bu çeyrekte diğerlerine kıyasla daha iyi performans göstermişti. İlaveten Morgan Stanley, kazanç bildiren en büyük altı bankanın sonuncusu oldu.

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan JP Morgan’ın hisseleri, rekor gelirin ardından yükselişe geçti.

Morgan Stanley Beklenti Üstü 3Ç19Goldman Sachs hisseleri ise tam tersine beklentileri karşılayamayan üçüncü çeyrek kazançlarının ardından düşüş kaydetti. Morgan Stanley, 2019’un ikinci çeyreğindeyse 2.2 milyar dolarlık kazançla analist tahminlerini aşmıştı. 2.2 milyar dolar veya hisse başına 1.23 dolar kazanç sağlayan banka, hisse başına 1.14 dolar bekleyen analistlerin beklentilerini fazlasıyla karşılamıştı.

Bankanın CEO’su James Gorman; Morgan Stanley’nin ticaret işlemlerinden çok daha sağlam bir işletme olan varlık yönetimi bölümüne vurgu yapmıştı. Banka 2019 yılının ilk çeyreğinde de analist tahminlerini aşmıştı. James Gorman o zaman da Morgan Stanley’nin ticaret işlemlerinden çok daha sağlam bir işletme olan varlık yönetimi bölümüne işaret etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum