Yatırım yapmaya başla!

Morgan Stanley, 2,2 Milyar Dolarlık Kazançla Analist Tahminlerini Geride Bıraktı

Güçlü ABD bankası Morgan Stanley, 2019'un ikinci çeyreğinde 2,2 milyar dolarlık kazançla analist tahminlerini fazlasıyla aştı.
Morgan Stanley, 2,2 Milyar Dolarlık Kazançla Analist Tahminlerini Geride Bıraktı

ABD’nin en büyük ikinci bankası olan Morgan Stanley, 2019 yılının ikinci çeyreğine ilişkin kazanç raporunu yayımladı. Buna göre; 2,2 milyar dolar veya hisse başına 1,23 dolar kazanç sağlayan bank, hisse başına 1,14 dolar bekleyen analistleri fazlasıyla tatmin etti. Banka yılın ilk çeyreğinde 1,17 dolarlık hisse başına kazanç açıklaması yapmıştı.

Morgan Stanley, üç ana iş kolunun ikisinde analist tahminlerini aşarak, 1,23 dolarlık hisse başına kazancın sahibi oldu.

Morgan Stanley Hisse Başına 1,23 Dolar KazançBanka, Refinitiv tarafından yapılan ankete katıln analistlere göre 1,14 dolarlık hisse başına kazancın sahibi olacaktır. Buna karşın banka, 2,2 milyar dolarlık kazancı ile tahminleri geride bıraktı. Şirketin gelirleri; servet ve yatırım yönetimi bölümlerinde beklenenden daha iyi sonuçlara varmak üzere uzlaşma tahminini yaklaşık 250 milyon dolar aşarak 10,24 milyar dolar düzeyine gerçekleşti.

Bankanın CEO’su James Gorman; Morgan Stanley, ticaret işlemlerinden çok daha sağlam bir işletme olan varlık yönetimi bölümünü vurguladı. Aracılık, ücretler tipik olarak yönetim altındaki varlıklarla birlikte tırmandıkça yükselen piyasalardan yararlanmaya devam edecektir. Şirket, ikinci çeyreğinde varlık sınıfları arasında yönetim altındaki yüksek varlıkları yansıttığını söyledi.

Bankanın dünyadaki en büyüğü olan servet yönetimi bölümü, 4,41 milyar dolarlık gelir rekorunu kırdı. Bu rakam, analistlerin tahminini 60 milyon dolar aşarken; yatırım fonu birimi, yatırım fonu yaratan bir varlık yöneticisinin tahminlerini yaklaşık 130 milyon dolar aşarak 839 milyon dolar gelir elde etti.

Kazanç açıklamasında Gorman’ın, “Tüm işletmelerimizde üç ayda bir güçlü sonuçlar bildirdik,” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

James Gorman AçıklamasıGorman, müşterilere hizmet vermeye ve harcamaları özenli bir şekilde yönetirken, büyüme fırsatlarını sürdürmeye odaklandıklarını belirtti. Bankanın hisse senetleri, KBW Bank Index içerisinde 2019 yılının başından bu yana kadar yüzde 10 kadar yükseldi. Morgan Stanley’i; Goldman Sachs ve J.P. Morgan Chase takip etti.

Banka, geçen ay Federal Rezerv’den üç aylık temettü oranını 30 sentlik bir hisseyi 35 sente çıkarma ve 6 milyar dolarlık hisseyi geri alma iznini kazandığını söylemişti. Altı büyük ABD bankası arasında ikinci çeyrek sonuçlarını en son açıklayan Morgan Stanley olurken, genel olarak beklentileri aşan veriler görüldü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum