Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley 2023 için Asya’nın En Güçlü Ekonomisini Açıkladı

Morgan Stanley, Asya'nın üçüncü en büyük ekonomisi Hindistan için dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
Morgan Stanley 2023 için Asya’nın En Güçlü Ekonomisini Açıkladı
HABER GİRİŞ

ABD yatırım bankası Morgan Stanley, Güney Asya ülkesi Hindistan’ın ekonomisine yönelik değerlendirmede bulundu.

Hindistan’ın 2022-23’te Asya’nın en güçlü ekonomisi olabileceğini söyledi. Bunun nedenini ise Hindistan’ın ekonomik politika reformları, genç işgücü ve ticari yatırımların yardımıyla güçlü iç talep yaratmak için konumu olarak açıkladı.

Morgan Stanley, Hindistan’ın 2022-2023’te ortalama yüzde 7 büyüyeceğini Asya’ya yüzde 28, küresel büyümeye yüzde 22 oranında katkı sağlayacağını tahmin ediyor.

Bu öngörü Asya’nın üçüncü en büyük ekonomisinin 2022’de yüzde 9,2 büyümesiyle ortaya atıldı. Hindistan, 2022-2023 için Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’nın (GSYİH) yüzde 8-8,5 oranında büyüyeceğini öngördü.

Hindistan’ın Yatırım Görünümü İyiye İşaret Ediyor

ABD yatırım bankası, kurumsal bilançoların ve iş güveninin Hindistan’ın yatırım görünümü için iyiye işaret ettiğini söyledi. Açıklamasına şu ifadeleri ekledi:

GCM Yatırım Banner

Bastırılmış talep serbest bırakılırken, ekonomi on yıldan fazla bir süredir en iyi çalışmasına hazırlanıyor.

Ülkenin mevcut mali yıl için 39.45 trilyon rupi (529.7 milyar $) bütçesinin kamu yatırımlarını artırmaya doğru eğilmeye devam ettiğini belirtti.

İç tüketimin artmasını ve hizmet ihracatının mal ihracatından daha iyi olmasını beklediklerinin altını çizdi. Ekonomistler konuyla ilgili yorumda bulundu. Hindistan’ın özellikle yatırımda, iç talebi hızlandıracağını ve sürdüreceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.