Yatırım yapmaya başla!

Moody’s Getin Noble Bank ve 6 Trilyon $’a Hükmeden BlackRock Inc. Güncellemesi

Moody's Getin Noble Bank notlarını aşağı çekerken, BlackRock güncellemesi duyurdu. Ayrıntılar şöyle;
Moody’s Getin Noble Bank ve 6 Trilyon $’a Hükmeden BlackRock Inc. Güncellemesi

Kredi derecelendirme kuruluşu Polonya merkezli 2004 kuruluş tarihli Getin Noble Bank SA’nın notlarını negatif yönde revize etti. Bankanın son zamanlarda ağırlık kazanan olumsuz haber akışı gelişmeyi destekledi. Moody’s Yatırımcılar Servisi bugün Getin Noble Bank SA’nın (GNB) uzun vadeli yerel ve yabancı para cinsinden mevduat notlarını B1’den uzun vadeli B2’ye indirdi.

Yerel ve yabancı para cinsi karşı taraf risk derecelendirilmesi ise Ba3’ten B1’e (CRR) güncellendi. Uzun vadeli karşı taraf risk değerlendirmesi Ba3’ten, B1’e (cr) ve temel kredi değerlendirmesi B3’den Caa1’e revize edildi. Bankanın kısa vadeli Not Prime mevduat notları, CRR ve CRA onaylarının tamamlandığı açıklandı.

Uzun Vade Mevduat Notları Görünümü Negatif

Getin Noble Bank Uzun Vadede Olumsuz GörüldüBugünün derecelendirme faaliyeti, 10 Ekim 2018 tarihinde başlatılan GNB’nin derecelendirme incelemesinin güncellenmesi olarak belirtildi. Derecelendirme notunun, 28 Kasım 2018’de yayınlanan GNB’nin 3. çeyrek 2018 mali sonuçları ışığında elde edildiği belirtildi.

Diğer tarafta güncellemeye kaynak veriler Moody’s’in bankanın çevresindeki son piyasa gelişmeleri ve bunların GSMH’nin finansal temelleri üzerindeki olumsuz etkilerini değerlendirmesiyle ortaya çıktığı ifade edildi. GSMH, sermaye sıkışıklığında bir düşüş bildirdi ve en son 2013’te bu yılın bir önceki çeyreğine kıyasla daha az zarar bildirmişti.

Olumsuz Gelişmeler Mevduatları Azalttı

Olumsuz Haberler Müşterileri KorkuttuAncak, Kasım ayının ikinci yarısında banka olumsuz haber akışı ile dikkat çekti. Moody’s, negatif haber akışının bu dönemde önemli miktarda müşteri mevduatının GNB’den çekilmesine yol açtığını ifade ediyor.

GNB’ye göre durum büyük ölçüde dengelenmiş olarak açıklanırken, Polonya Merkez Bankası’nın gerektiğinde likidite desteği sağlamaya hazır olduğunu açıklıyor. Bununla birlikte, derecelendirme kuruluşu bu gelişmelerin, müşterilerinin ve yatırımcılarının karlılığını ve sermaye yeterliliğini telafi etmek için artan baskı altında olan GNB’ye olan güvenini zayıflatabileceğine işaret ediyor.

GNB yıllık değişimini %78.18 değer kaybı ifade ederek sergilerken, 0,37 Polonya ziloti/pay (0,52 TL/p) olarak fiyatlanıyor.

6 Trilyon $’a Hükmeden BlackRock Inc. Güncellemesi

6 Trilyon $ Hükmeden Şirkete Moody's GüncellemesiMoody’nin derecelendirilmiş kesin notlar, kurucu varlıkların özellikleri ve uygunluk kriterleri ilgili portföy testleri, sözleşmelerin yanı sıra işlem sermayesi ve yasal yapısı göz önüne alındığında, temel krediler portföyündeki temerrüt riskini yansıtırken BlackRock Yatırım Yönetimi (UK) Limited’in (“BlackRock IM”) yeterli tecrübe ve işletme kapasitesine sahip olduğunu ve bu CLO’yu yönetebileceğini duyurdu.

Gelişmeleri aşağı ya da yukarı yönde etkileyebilecek faktörler, nominal notlar performansının belirsizliğe tabi olduğu şeklinde belirtilirken, notların performansının altta yatan portföyün performansına duyarlılığı ve bunun da değişebilecek ekonomi ile kredi koşullarına bağlı olduğu belirtildi. Teminat yöneticisi şirketin yatırım kararlarının ve işlem yönetiminin notların performansını etkileyen bir kılavuz olduğu ifade edildi. 

BLK Düşüş Trendinde Hareket Ediyor

BlackRock Hisse Senedinde Son Zamanlarda Düşüş GözlemleniyorBlack Rock Merkezi New York’ta bulunan ve 1988 yılında kurulmuş sermaye ve risk yönetimi alanında istihdam eden uluslararası bir yatırım firmasıdır. Hisseleri büyük sermaye grupları PNC Financial Services ve Merrill Lynch’in de %80.0 hisselerinin bulunduğu New York Stock Exchange’da kayıtlı olup şirketin yönetim altında tuttuğu varlıklar 6.317 trilyon $’a tekabül etmektedir.

BlackRock In. BLK hisse senedi 11.12 F/K oranına sahip ve 387,27 $/p olarak gözlemlenmekte olup son aylarda düşüş göstermektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum