Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Dijital Banka Monzo’nun Değerlemesi 2,5 Milyar Dolara Ulaştı

İngiliz dijital bankanın değerlemesi, son finansman turundan bu yana 2,5 milyar doların üzerine çıktı. İşte detaylar;
İngiliz Dijital Banka Monzo’nun Değerlemesi 2,5 Milyar Dolara Ulaştı

İngiltere merkezli online banka Monzo, ABD’li girişim hızlandırma şirketi Y Combinator önderliğindeki yeni bir yatırım turunda 113 milyon sterlin topladı. Airbnb ve Stripe gibi şirketlerin yaratılmasına yardımcı olan Y Combinator, geç aşamadaki girişimlere yatırım yapan fonu aracılığıyla Monzo’yu destekledi.

Monzo da geçen yılın Ekim ayındaki son finansman turunda 1 milyar sterlin olan değerlemesini katlayarak 2 milyar sterline çıkardı.

Monzo’nun pazarlama başkanı Tristan Thomas da konuyla ilgili verdiği demeçte; “son turdan bu yana ne kadar ilerlediğimizin harika bir göstergesi” dedi.

İngiliz Dijital Banka Monzo Müşteri Sayısı 2 Milyon Dijital bankanın son fonlamadan bu yana müşteri sayısını da 2 milyonun üzerine çıkararak katladığını da ekledi. Monzo’nun halihazırda iyi kapitalize edildiğini dile getiren yönetici, bununla birlikte ekstra sermayeyi büyüme stratejisini desteklemek ve ABD’de yer edinmek için kullanacağını kaydetti. Nitekim girişim geçen hafta Los Angeles ve diğer büyük ABD şehirlerine yayılma planlarını duyurmuştu.

Thomas, uzun vadede para kazanmak istediklerinin ve müşteriler için yüzlerce yıllık sürdürülebilir bir iletme olmayı hedeflediklerinin çok net olduğunu bildirdi.

İngiliz Dijital Banka Monzo Uzun Vade Para Kazanma Sürdürülebilir Olma Hedefi Son fonlama turundaki diğer yatırımcılar arasında, ödemeler devi Stripe, risk sermayesi şirketi Accel ve Orange’nin girişim kolu olduğu söylendi. Verilen bilgiler arasında Monzo’nun, tüketiciler arasındaki mali işlemlerini akıllı telefondan gerçekleştirme yönündeki artan değişimden yararlanan fintechlerden biri olduğu da vardı. Y Combinator’dan Anu Hariharan da yatırıma ilişkin; “bankacılık sistemlerinin gerçekten artık kullanılmadığını düşünüyoruz, modern dünyanın ihtiyaç duyduğu şeylere adapte olmaları gerçekten zor” dedi.

Y Combinator’u yatırım yapmaya iten sebeplerden birinin, Monzo’nun İngiltere’de neredeyse bir sosyal ağa benzeyen meşguliyet ölçütleriyle 2 milyon kullanıcısına ulaşma şansı olduğunu aktardı. İlaveten, pazarın bir bankanın daha önce hayal edemediği yeni gelir akışlarından biri olduğunu vurgulayarak şu açıklamayı yaptı: “Alan hala nispeten erken ve yeni ancak bir banka için temel kaldıraçlar, bunlardan çok fazla var, güçlü bir müşteri tabanı oluşturursanız çekebileceğiniz kadar kaldıraç sahibi olursunuz.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum