Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gizlilik Odaklı Kripto Paralar Monero, DASH ve Zcash Haftanın Kazandıranları Oldu

Kripto para piyasasına dair veriler Monero, Dash ve Zcash’in haftalık yükselişi ile dikkat çektiğini gösteriyor.
Gizlilik Odaklı Kripto Paralar Monero, DASH ve Zcash Haftanın Kazandıranları Oldu

Kripto para piyasasının gücü son günlerde gizlilik odaklı madeni paralara yayılıyor gibi görünüyor. Bitcoin’in sakin fiyat hareketi, genellikle altcoinlerin toparlanması için yoğun bir dönem başlatıyor ve burada bazı altcoin’ler yükseliş trendine girebiliyor. Özellikle gizlilik odaklı yapısıyla dikkat çeken coin’ler son bir hafta içerisindeki yükselişleri ile öne çıkıyor.

Monero geçen hafta yüzde 50’den fazla yükseldi. Dash yüzde 125 artışla iki katından fazla değer kazanırken, Zcash aynı dönemde yüzde 70 oranında yükseldi. Monero’nun daha önceki haftalarda yaşadığı düşüş trendini kırdığı görülürken Dash ve Zcash’in güçlenme eğilimi gösterdiği anlaşılıyor.

Monero Düşüş Trendini Kırdı

Monero Düşüş Trendini Kırdı
Kaynak TrendingView

Ralliden önce, XMR, benzer bir yapıya sahip olduğu için Ethereum’un gerisinde kalıyordu. İki yıllık bir sürenin ardından, ETH fiyatı 2021’in başından itibaren yükselişe geçti. Monero’nun BTC karşısındaki haftalık grafiği, düşüş trendinde olmasına rağmen tamamen farklı bir görünüm gösteriyor. Bu nedenle, XMR/BTC paritesinde bir ralli olabileceği belirtiliyor. Spesifik olarak, 0,006 satın üzerindeki bir kırılmanın daha fazla yükselişe yol açabileceği tahmin ediliyor.

Dash Değerini İkiye Katladı

Dash Değerini İkiye Katladı
Kaynak: TrendingView

Dash geçtiğimiz haftanın ilk günü 127 dolardan işlem görüyordu. Bugün itibariyle kripto paranın değeri 266 dolara kadar yükseldi ve iki katından fazla değer kazandı. Dash, 150-170 dolar bölgesinin üzerinde desteği sürdürdüğü sürece, 550-600 dolara doğru devam etme ihtimalinin kuvvetli olduğu belirtiliyor.

Zcash Benzer Şekilde Güçlendi

Zcash Benzer Şekilde Güçlendi
Kaynak: TrendingView

Monero ve Dash gibi hafta içerisinde güçlenen bir diğer kripto para birimi ise Zcash oldu. Her üç kripto para da gizlilik odaklı yapısı ile dikkat çekiyor. Bitcoin ve Ethereum’un durgun seyrettiği hafta içerisinde bu coin’lerin güçlendiği görülüyor. ZEC fiyatı uzun bir durgunluk döneminden çıktı ve 80 dolara yakın yükseliş kaydetti.

Zcash 100-120 dolarlık alanın üzerinde kaldığı sürece, 350-380 dolarlık direnç bölgesi bir sonraki mantıksal hedef olarak gösteriliyor. Veriler gizlilik odaklı kripto paraların uzun bir durgunluk sürecinin ardından yönünü yukarı çevirdiğini gösteriyor. Özellikle BTC paritelerinde, uzun düşüş trendlerinden çıkabilecek pek çok etken bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum