Yatırım yapmaya başla!

İntihara Sebep Olan Momo WhatsApp’tan Sonra Minecraft’ta Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta ortaya çıkan Momo, şimdi de popüler oyun Minecraft’ta görüldü. İşte detaylar…
İntihara Sebep Olan Momo WhatsApp’tan Sonra Minecraft’ta Ortaya Çıktı

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde WhatsApp yoluyla yayılan Momo adlı bir oyun ortaya çıkmıştı. Oyun hem kişisel bilgileri çalması hem de intihara sürüklemesi ile dünya genelinde ses getirmişti. Kimliği belirsiz kişiler tarafından yönetilen oyun etkisini ağırlıklı olarak çocuk ve genç kullanıcılar üzerinde gösteriyor.

Tehlike dolu Momo, şimdi de dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Minecraft’ta ortaya çıktı. Dijital dünyanın hızla hayatımıza girmesi, özellikle genç ve çocukların tehlikeli içeriklere ulaşmasını daha kolay bir hale getiriyor. Bilindiği üzere yakın geçmişte Mavi Balina oyunu yüzünden dünyada milyonlarca çocuk intihar etmişti.

Momo Minecraft’ta Görüldü

Momo Minecraft’ta Görüldü

Dünya genelinde özellikle çocukların severek oynadığı ücretli oyunların başında Minecraft geliyor. Momo’yu yönlendiren saldırganlar, çeşitli programlamalar ve kişiselleştirmeler ile birlikte karakteri Minecraft’ın içerisine saldılar. Karakter karşısına çıkan oyunculara belli başlı komutlar verip, emirleri uygulanmadığı takdirde tehditler savuruyor.

Burada asıl amacın Minecraft oyuncularını WhatsApp’taki tehdit ortamına çekmek olduğu belirtiliyor. Momo karakteri çocuklar üzerinde depresyon ve anksiyete gibi başlıca sağlık sorunlarının görülmesine neden oluyor.

Arjantin’de Momo Vakası

Arjantin’de Momo Vakası

Tehlikeli oyun Momo’yla ilgili son olay Arjantin’de görüldü. Oyunun etkisiyle 12 yaşında bir kız çocuğu intihar etti. Kız ölmeden önce cep telefonunda kısa bir video kaydettiği belirtildi. Çocuğa Momo kılığına ulaşan kişinin ise 18 yaşında bir genç olduğu düşünülüyor.

İlk olarak WhatsApp’ta ortaya çıkan daha sonrasında ise Minecraft’ta ortaya çıkan Momo, dünya genelinde bir tehdit olarak algılanıyor. Momo’nun sıklıkla görüldüğü pek çok ülkede ebeveynler dikkatli olmaları hususunda sürekli uyarılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum