Yatırım yapmaya başla!

IMF Dünyanın En Büyük Ekonomisi Hakkında Çok Kötümser!

Ünlü ekonomist Mohamed A. El-Erian, IMF'nin ABD ekonomisine ilişkin büyüme tahminin çok kötümser olduğunu dile getirdi. Detaylar aşağıda;
IMF Dünyanın En Büyük Ekonomisi Hakkında Çok Kötümser!

Bloomberg Opinion yazarı ve Allianz SE’nin baş ekonomi danışmanı Mohamed A. El-Erian, ABD ekonomisinin önümüzdeki birkaç yıl için iyi göründüğünü söyledi. İlgili haberde IMF’nin ABD ekonomisinin bu yılki büyüme tahminini % 2.9’da sabit bıraktığı, 2019 beklentisinin ise Çin’le devam eden ticaret savaşı nedeniyle % 2.7’den % 2.5’e düşürdüğü belirtildi.

Allianz’ın baş ekonomi danışmanı da kurumuna raporundaki verilere dayanarak, IMF’nin dünyanın en büyük ekonomisi hakkında çok kötümser olduğunu dile getirdi. Ve düşüncesini; “bu yıl ve önümüzdeki yıl % 3 büyüme elde edersek, bu beni şaşırtmaz” sözleriyle aktardı.

Dünyanın en ok takip edilen ekonomistlerinden Mohamed A. El-Erian’ın ABD ekonomisiyle alakalı yorumları dikkat çekti.

Mohamed A. El-Erian ABD Ekonomisi Yorumu Çünkü Mohamed A. El-Erian, ABD ekonomisinin IMF’nin tahminlerine kıyasla daha iyi bir büyüme için hazırlandığını ve iç cephede durgunluğa neden olacak hiçbir şey olmadığını iddia eti. El-Arian bugün verdiği demeçte ayrıca ABD ekonomisinin büyüme açısından da sermaye çekme açısından da iyi bir yerde olduğunu vurguladı.

Haliyle El-Erian’ın yorumlarının, bu yıl ABD için büyüme öngörüsünü % 2.9’da sabit bırakıp, 2019 beklentisini % 2.7’den 2.5’e düşüren IMF ile ters düştüğü görüldü.

Mohamed A. El-Erian IMF'nin ABD Tahminleri Çok Kötümser Zaten El-Erian da IMF’nin dünyanın en büyük ekonomisi hakkında çok kötümser olduğunu söyledi. Singapur’da düzenlenen Barclays Asia Forum’da konuşan ünlü ekonomist; hükümet harcamaları, hanehalkı harcamaları ve işletme yatırımları olmak üzere iç talep için 3 temel itici güçlerinin bulunduğunu dile getirdi. Dolayısıyla ABD ekonomisinin en az birkaç sene daha iyi göründüğünü kaydetti.

Ayriyeten El-Erian ABD ekonomisine yönelik herhangi bir karışıklığın, sınırlarının ötesinden geleceğini belirtti.

Mohamed A. El-Erian ABD Ekonomisi Birkaç Sene Daha İyi Dünyanın geri kalanında durgunluk yaşanması durumunda ABD’nin de durgunluk yaşayabileceğini savunan El-Erian, ABD’nin tek başına durgunluğa ihtiyacı olmadığını bildirdi. “Evet, bu çok uzun bir genişleme oldu ama aynı zamanda çok yavaş bir genişleme oldu, yani bu geçmişte gördüğümüzden niteliksel olarak farklı, sanırım endişe dünyanın geri kalanıyla ilgili” ifadeleriyle de dikkat çekti.

Bunun yanında El-Erian, ticaret savaşının daha çok tarife ile ilerleyeceği şeklinde yorum yapan uzmanların aksine henüz bu seviyeye ulaşılmadığını savundu. Önde gelen ekonomist, ticaret savaşı için % 25 oranında ihtimal verdi ve şöyle devam etti: “neden mi bu kadar düşük? Çünkü benim varsayımım, Çin’in de Kore, Meksika, Kanada ve AB’nin anladıkları şeyi anlayacağı yönünde.” Konuşmasını da; “Çin durumu fark edene kadar, bu yalnızca an meselesi” sözleriyle nihayete erdirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum