Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mogan Enerji Bugün Borsada İşlem Görmeye Başlıyor

Geçen hafta talep toplama işlemi yapılan Mogan Enerji, bugünden itibaren borsaya giriş yapıyor. Şirket Yıldız Pazar’da yer alacak.
Mogan Enerji Bugün Borsada İşlem Görmeye Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş. 28-29 Şubat – 1 Mart tarihlerinde halka arz edildi. Şirketin 262 milyon 635 bin TL nominal değerli payı, 11,33 TL fiyatla satışa çıkarıldı. Halka arza yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 1,47 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 13,77 katı talep geldi.

Planlanan tahsisatın toplam 3,93 katı talep toplanırken, halka arz büyüklüğü 2 milyar 975 milyon 654 bin 550 TL oldu.

Şirket için bugün Borsa İstanbul’da gong çanı çalacak. MOGAN kodu ile borsa kotunda yer alan payları, bugünden (7 Mart 2024) itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Diğer halka arzlarda olduğu gibi tavan açılış yapması bekleniyor.

Şirketin payları BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Hizmetler, BIST Elektrik ve BIST Ankara endeksleri kapsamına dahil edilecek. Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 2.440.108.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 11 olarak dikkate alınacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.