Yatırım yapmaya başla!

Modi Hükümeti Büyümeyi Artırmak için Orta Sınıfın Vergisini Düşürmemeli

Önceki Hindistan Merkez Bankası Başkanı Raghuram Rajan, ülke ekonomisine büyüme konusunda bazı tavsiyelerde bulundu.
Modi Hükümeti Büyümeyi Artırmak için Orta Sınıfın Vergisini Düşürmemeli

Önceki Hindistan Merkez Bankası Başkanı Raghuram Rajan, Hindistan’ın şimdilik orta sınıf için kişisel gelir vergisi oranlarını düşürmekten vazgeçmesi ve sınırlı mali kaynaklarını Ulusal Kırsal İstihdam Güvencesi Yasası 2005 gibi programlar aracılığıyla kırsal yoksulları desteklemek için kullanması gerektiğini söyledi.

India Today’in son sayısında yayınlanan bir yorum yazısında Rajan, büyümede ciddi bir yavaşlama ve daha fazla harcama yapmak için daha az alanla birlikte Hindistan ekonomisinde ciddi kırgınlık işaretlerinin olduğunu belirtti.

Hükümetin 2024 yılına kadar 5 trilyon dolarlık bir ekonomiye ulaşmaya imada bulunmasının, şu andan itibaren yılda en az yüzde 8-9 oranında istikrarlı bir büyüme gerektirdiğini aktardı.

Rajan: Hindistan Hükümeti 2024 5 Trilyon Dolar Ulaşmak Yüzde 8 Büyüme“Kısıtlı kaynaklar göz önüne alındığında, Hindistan, kentsel orta sınıfın tüketici talebini artırmak için derhal kalıcı bir vergi indirimi yapmamalı. Bunun yerine, büyümeyi hızlandıran reformlar uygulanırken, kıt mali kaynakların en iyi hedefi belki de kırsal kesimdeki fakirleri desteklemeye yöneliktir.” dedi.

Ekonomik yavaşlamaya yönelik başlangıç noktasının Modi hükümetinin sorunu kabul etmesi olacağını söyleyen Rajan, bu noktada daha önceki uzman yorumlarıyla örtüştü. Zira daha önce Hindistan’ın yavaşlatan ekonomisi ölümcül yön alırken Modi bunu reddediyor yorumu yapılmıştı.

Rajan da başlangıç noktasının, sorunun büyüklüğünün farkına varmak, sorunun geçici olduğuna inanmayı durdurmak ve kötü haberlerin ortadan kalkmasını sağlamaktan vazgeçmek olması gerektiğini savundu.

Önceki Hindistan Merkez Bankası Başkanı Raghuram Rajan Hükümet Yavaşlama Sorunu Kabul Etmeli “Ayrıca sorunların bazıları miras olsa bile, hükümetin iktidarda beş buçuk yıl geçirmesinden sonra sorunları çözmesi gerekiyor. İdarenin yönetilme şeklindeki bir değişiklikle birlikte, devasa bir reform güveni gerekiyor” diyen eski RBI Başkanı, ademi merkeziyet sisteminin ekonomik büyüme için kritik olduğunu belirtti.

“Hindistan bugün karizmatik bir popüler başbakanla birlikte güçlü bir hükümete sahip. Büyümenin zaman içinde canlanacağını umut edebilir. Fakat bu, Hindistan’ın gençliğine olan borcundan çok daha az bir büyüme olacak. Umarım, hükümet ekonomik duvardaki yazıyı okuyacaktır.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum