Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gün İçi Kazancını Genişleten Moderna Hisseleri %5,5 Primli Seyrediyor

Çocuklarda aşı denemelerine başlayan Moderna’nın hisseleri açılışta yükselirken, işlemlerin devamında 157 dolar seviyesini aştı.
Gün İçi Kazancını Genişleten Moderna Hisseleri %5,5 Primli Seyrediyor

Nasdaq Borsası’nda işlem gören Moderna Inc. (MRNA) hisseleri Salı günü artıda açıldı. Önceki kapanış seviyesi 143,66 dolar olan ABD merkezli ilaç şirketinin hisseleri işlem saatinin başlamasıyla birlikte önce yükseldi, sonrasında dalgalı bir performans sergiledi.

Moderna hisse senedi fiyatı, TSİ 22.06’da %5,49 değer kazancıyla, 151,55 dolardan işlem görüyor.
Moderna Hisseleri %5,5 Yükseliş Gösterdi
Kaynak: MarketWatch

Haftanın ikinci işlem gününe 148,5 dolardan başlayan hisseler önce belirgin bir artış göstererek 157,75 seviyesine çıktı. Sonrasında hafif düşüşe geçse de %5’in üzerinde pozitif seyrini sürdürüyor. 52 haftalık fiyat aralığı 24,37 – 189,04 dolar olan hisseler, yatırımcısına %574 kazanç sağladı.

Bu arada ilaç şirketi çocuklar için de Covid-19 aşı uygulamasına başladı. Bugün gelen açıklamada 6 aydan 12 yaşa kadar olan 6 bin 750 çocuk üzerinde aşı denemeleri yapılacağı bildirildi.

Moderna İcra Kurulu Başkanı Stephane Bancel, “MRNA-1273’ün bu Faz 2/3 çalışmasına, sağlıklı çocuklarda başlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu pediatrik çalışma, genç yaş nüfusunda Covid-19 aşı adayımızın potansiyel güvenliğini ve immünojenitesini değerlendirmemize yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum