Yatırım yapmaya başla!

Model S Otomatik Sürüş Asistanı Aktif Haldeyken Kaza Yaptı!

Amerika'da bir kişi Tesla Model S aracıyla ilerlerken itfaiye aracına arkadan çarpıyor. Yalnız sorun, Model S'in otonom sürüşte olması!
Model S Otomatik Sürüş Asistanı Aktif Haldeyken Kaza Yaptı!

Tesla’nın elektrikli otomobiller içerisinde adını en çok duyduğumuz marka olsa da, aynı şeyler otonom sürüş içerisinde geçerli. Geliştirilmesine yetişilmeyen Tesla araçları, Elon Musk’un zeka dolu fikirleriyle durmaksızın ilerliyor. Tabi teknoloji her zaman için sıfır hatayla ilerlemiyor. Geçtiğimiz günlerde bir kişi Tesla’nın otonom sistemini “portakalla”kandırmıştı. Normalde otomatik sistemde olsa araç sizin her daim tetikte olduğunu bilmek istiyor.

Bu yüzden de doğacak farklı durumlara karşı kısaca direksiyona portakal sıkıştırmayın diyor! Yeni gelen bir haberde; Amerika Kaliforniya’da gerçekleşen olayda Tesla Model S, itfaiye aracına yüksek hızla çarparak kaza yaptığını duyduk. Ancak bu kaza normalden biraz daha farklı.

Not: Ana görsel gerçek kazadan, aşağıda ise Model S’in karıştığı farklı kaza resimleridir.

Amerika’da geçen bu Tesla kazasında Model S o anda otonom sistemde ilerliyormuş.

Model S Taşıyıcı Kaza

Kazadan da anlaşılacağı üzere ön kısım büyük hasar almış.

Model S Orta Refuj Kaza

Hızına göre bu hasarın normal olduğunu diyebiliriz.
Çünkü Model S tam 105 km/h ile arkadan çarpıyor.

Tesla Model S Kaza Yangın

Sürücü de gayet sağlıklı şekilde araçtan iniyor.

Tesla Model S Kazaları

Aklıma birden Tesla’nın SUV kaza testi aklıma geldi. Hatılarsanız Model X çarpışma testinde çığır açacak kadar büyük başarı göstermişti. Sürücüye kaza nasıl oldu diye sorulduğunda, aracının otomatik pilotunun devrede olduğunu ve bu yüzden itfaiye aracına çarptığını söylemiş.

Şimdi en başta dediğimiz gibi teknoloji hat safhada da olsa özellikle oto pilotların daha uzun yıllar süren testleri yapılmadı. Kusursuz ilerleyişler görsekte, görüyoruz ki elektronik aksamlarda her an bir algılama ve hesap yanlışlığı olabiliyor. Yine de Tesla Model S hızına göre gerçekten başarılı bir direnç göstermiş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum