Yatırım yapmaya başla!

Yatırım Gurusu Mobius Gelişen Piyasalardaki Yatırım Fırsatlarına Dikkat Çekti

Ünlü yatırım gurusu Mark Mobius, Türkiye de aralarında olmak üzere gelişen piyasalarda yatırım fırsatı olduğunu söyledi ve bir miktar Türk hissesi alacağını belirtti.
Yatırım Gurusu Mobius Gelişen Piyasalardaki Yatırım Fırsatlarına Dikkat Çekti

Finans sektörünün duayenlerinden, Mobius Capital Kurucusu Mark Mobius, gelişen piyasalarda çok iyi yatırım fırsatları olduğunu belirtti. Uluslararası piyasalarda yatırım gurusu olarak adlandırılan başarılı isim, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu gelişen piyasalara dair söylemlerin çok abartılı olduğunu dile getirdi.

Durumun alarm verici olmadığını söyleyen Mobius, halihazırda yatırım fırsatları olduğunu belirtti.

Son dönemde Türkiye’deki ve küresel piyasalardaki gelişmeleri değerlendiren ünlü yatırım uzmanı, bu tür durumlarda her zaman kazanan ve kaybeden tarafların olduğunu, ancak var olan dalgalanmaların fazla abartıldığını söyledi. Gelişen ülkelerde bir dizi yatırım fırsatı olduğunu, çünkü bu ekonomilerin çok hızlı bir şekilde büyüyerek, dünya ekonomisi içindeki paylarını artırdıklarını ifade etti.

Türkiye’de yatırım fırsatları olduğunu fakat TL’deki değer kaybının devam etmesinin zarar kaybına yol açacağını söyledi.

Son dönemlerde ABD ile yaşanan rahip Brunson olayındaki gelişmeler, boyut değiştirerek ekonomik bir savaş haline dönüştü. ABD, ülkemizde tutuklu bulunan rahibin serbest bırakılmaması ile uyguladığı yaptırımları bir kur savaşına çevirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da, doların artık politik bir ceza aracına dönüştüğünü yorumlamıştı. 82 yaşındaki Mobius ise liradaki değer kaybının önüne geçilmesi gerektiğini belirtti. Öte yandan, yabancı yatırımların değerinin dolar ve Euro cinsinden muhafaza edilmek istendiğini sözlerine ekledi.

ABD doları üzerinden değerlendirilen Türk hisselerinin, şu anda alım sınırı içerisinde olduğunu belirtti.

Türkiye’de de yatırım fırsatları olduğunu söyleyen Mobius, bir miktar Türk hissesi alacağını ve şu anda Türk varlıklarına yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde doktor kıyamet lakabıyla bilinen Mark Faber de, Mobius ile paralel açıklamalarda bulunmuştu. Faber deTürk hisselerine yatırım yapmak için oldukça doğru bir zaman olduğunu ve bir miktar Türk hissesi alacağını duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum