Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mobilya Sektörü 5 Yılda 12 Milyar Dolar İhracat Hedefliyor

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, mobilya sektörü için gelecek hedeflerine dair konuştu.
Mobilya Sektörü 5 Yılda 12 Milyar Dolar İhracat Hedefliyor
HABER GİRİŞ

MOSFED’den yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığı, politika çerçevesini üretim, yatırım, istihdam ve ihracat ekseninde sürdürürken, Türkiye İhracatçılar Meclisi 2028 İhracat Tanıtım ve Pazarlama Vizyonu Toplantısı’nı gerçekleştirildiği bildirildi.

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, mobilya sektörü olarak 2028 yılı ihracat hedeflerinin 12 milyar dolar olduğunu, sektörün bilgi, donanım ve motivasyon olarak bu hedefi gerçekleştirecek güçte bulunduğunu söyledi.

Toplantıda, Türkiye’nin mal ve hizmet ihracatı rotası çizilirken, yakın zamanda açıklanan mal ihracatı için 400 milyar dolar, hizmet ihracatı için de 200 milyar dolar hedefleri üzerinde duruldu.

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç konuyla ilgili açıklamasında, “Mobilya, kağıt ve orman ürünlerinin tamamını bu hedefe dahil ettiğimizde 20 milyar dolara uzanan bir yolculuğun bizleri beklediğini söyleyebilir.” ifadelerine yer verdi.

Geçen yıl yüzde 11,23’lük artışla 4,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren, bu yılın ilk 6 ayında ise 2 milyar 272 milyon dolarlık ihracata ulaşan mobilya sektörü, üretim ve istihdamda yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın