Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mobilya Sektörü 5 Yılda 12 Milyar Dolar İhracat Hedefliyor

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, mobilya sektörü için gelecek hedeflerine dair konuştu.
Mobilya Sektörü 5 Yılda 12 Milyar Dolar İhracat Hedefliyor
Yorum

MOSFED’den yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığı, politika çerçevesini üretim, yatırım, istihdam ve ihracat ekseninde sürdürürken, Türkiye İhracatçılar Meclisi 2028 İhracat Tanıtım ve Pazarlama Vizyonu Toplantısı’nı gerçekleştirildiği bildirildi.

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, mobilya sektörü olarak 2028 yılı ihracat hedeflerinin 12 milyar dolar olduğunu, sektörün bilgi, donanım ve motivasyon olarak bu hedefi gerçekleştirecek güçte bulunduğunu söyledi.

Toplantıda, Türkiye’nin mal ve hizmet ihracatı rotası çizilirken, yakın zamanda açıklanan mal ihracatı için 400 milyar dolar, hizmet ihracatı için de 200 milyar dolar hedefleri üzerinde duruldu.

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç konuyla ilgili açıklamasında, “Mobilya, kağıt ve orman ürünlerinin tamamını bu hedefe dahil ettiğimizde 20 milyar dolara uzanan bir yolculuğun bizleri beklediğini söyleyebilir.” ifadelerine yer verdi.

Geçen yıl yüzde 11,23’lük artışla 4,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren, bu yılın ilk 6 ayında ise 2 milyar 272 milyon dolarlık ihracata ulaşan mobilya sektörü, üretim ve istihdamda yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu