Yatırım yapmaya başla!

Mobil Dünya Kongresi Corona Salgını Nedeniyle Düzenlenmeyecek

Teknoloji devlerinin birbiri ardına etkinliğe katılmayacağını açıklamasının ardından GSMA, MWC 2020’nin iptal edildiğini duyurdu.
Mobil Dünya Kongresi Corona Salgını Nedeniyle Düzenlenmeyecek

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı alarma geçiren Corona virüsü hemen her sektörde etkisini gösteriyor. Bu sektörler arasında teknoloji de fazlasıyla yer alıyor. Salgın nedeniyle ülkede çok sayıda üretim tesisi faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Şirketlerin büyük bölümü çalışanlarına evden çalışmalarını söylüyor. Teknoloji dünyasının her yıl heyecanla düzenlenen etkinliklerinden biri olan Mobil Dünya Kongresi için geri sayım başlamıştı.

Sektörün önde gelen şirketleri yeni ürün ve servislerini bu etkinlikte tanıtıyor. Corona virüsü nedeniyle son bir haftadır pek çok şirket MWC 2020 etkinliğine katılmayacağını duyurmaya başladı. Katılmayacak şirketlerin sayısının artması ile beraber MWC 2020’nin düzenlenip düzenlenmeyeceği merak konusu olmuştu.

Organizasyonu düzenleyen GSMA gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak etkinliğin gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Ancak etkinlikte yer almayacak şirket sayısının sürekli artması GSMA’nın kararının değişmesine neden oldu. Yapılan açıklama ile MWC 2020’nin iptal edildiği duyuruldu.

MWC 2020’de İptal Gelişmesi

MWC 2020’de İptal Gelişmesi

Mobil Dünya Kongresi, İspanya’nın Barcelona kentinde 24-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecekti. Ancak GSMA olağanüstü toplantı kararı aldı. Katalonya’daki sağlık kuruluşları etkinliğin iptal edilmesine gerek olmadığını açıklamıştı. GSMA CEO’su John Hoffman, Corona salgını nedeniyle etkinliğin düzenlenmesinin imkansız hale geldiğini söyledi. MWC 2020, 33 yıldır düzenleniyor ve bu yıl yaşanan gelişme Çin’deki salgının ne derece ciddi boyutlara ulaştığını gösteriyor.

Ülkede salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısının 1368’e ulaştığı açıklandı. Üstelik bu sayının artmasından endişe ediliyor. Son rakamlar Çin’de 50 bini aşkın insanın hastalığa yakalandığını ve tedavi altında olduğunu gösteriyor. Apple’ın yaşanan aksama nedeniyle üretimini Tayvan’a kaydırmak istediği gelen haberler arasında. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin MWC 2020’ye katılmayacağını açıklamasının ardından bu kararı almak kaçınılmazdı.

Barcelona’da düzenlenecek olan etkinliğe katılmayacağını açıklayan şirketler arasında Nokia, Facebook, Intel, Sony, Amazon, LG, AT&T, Cisco, Vivo, Ericsson, Sprint, ZTE ve Nvidia gibi devler yer alıyor. MWC etkinliği dünyanın en büyük mobil endüstri fuarı olarak biliniyor ve sektörün önde gelen pek çok şirketinin bir araya gelmesine zemin hazırlıyor. Bu yıl iptal edilen etkinliğin daha ileri bir tarihte düzenlenip düzenlenmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum