Yatırım yapmaya başla!

Haftaya Çin’e Gideceğini Doğrulayan Mnuchin’den Ticaret Görüşmeleri Açıklaması

ABD Hazine Bakanı Mnuchin, bugün verdiği bir röportajda ticaret müzakerelerinin şimdiye dek çok verimli olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Haftaya Çin’e Gideceğini Doğrulayan Mnuchin’den Ticaret Görüşmeleri Açıklaması

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, bugün verdiği demeçte Çin’le ticaret müzakerelerinin ilerleyişi konusunda güven verici konuşarak, önümüzdeki hafta bir ABD heyetiyle birlikte Mart’taki son tarihten önce anlaşma yapma niyetiyle Çin’e gideceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Mnuchin açıklamasında; “bu görüşmeleri sürdürmeye kararlıyız, son tarihe varmadan önce bir anlaşma yapmak için çok büyük çaba harcıyoruz, hedefimiz bu” ifadelerini kullandı. Yönetimin Çin Başkan Yardımcııs Liu He ile çok verimli toplantılar yaptığını da aktaran ABD Hazine Bakanı, uzun bir dizi mesele üzerinde kapsamlı bir anlaşmaya varmaya çalıştıklarını dile getirdi.

“İyi haber şu ki geçen yıldan bu yana bu konular üzerinde konuşmaktayız” diyen Mnuchin, devam eden sorunları çözme umuduyla Pekin’e giden heyete katılacağının da üzerini çizdi.

Steven Mnuchin Çin'e Gidecek ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer’in de Mnuchin’in ve diğer yönetim yetkililerinin yardımıyla müzakerelere öncülük etmesinin beklendiği söylendi. “Görünüm üzerinde spekülasyon yapmanın verimli olacağını düşünmüyorum çünkü yapacak çok fazla işimiz var” diyen Mnuchin, gece gündüz demeden üzerinde çalıştıkları çok fazla sorun olduğunu kaydetti. Ayriyeten ABD ekonomisini hala çok güçlü olarak nitelendirdi ve Jerome Powell ile Donald Trump’ın görüşmesini oldukça verimli sözleriyle değerlendirdi.

Tüm bunların yanında Mnuchin, yine bugün Beyaz Saray’dan yaptığı açıklamada Trump’ın ekonomik planının işe yaradığını ve sosyalizme geri dönmeyeceklerini dile getirdi.

Steven Mnuchin Trump'ın Ekonomik Planı İşe Yarıyor

“Başkan Trump’ın dün gece hakkında konuştuğu gibi ekonomik plan işliyor. Sosyalizme geri dönmeyeceğiz. Amerika için işe yarayan ekonomik bir planla ilerliyoruz” diyen Mnuchin, hükümetin üzerine kısıtlamalar koyduğu merkezi bir planlı ekonomiye inanmadıklarını anlattı.

Mnuchin’in açıklamaları Trump’ın ABD’de sosyalist bazı hareketlenmeler olduğu yönündeki sözlerinin ardından geldi. Buna göre Trump, Amerika’nın asla sosyalist bir parti olmayacağını vurgulayarak; “Özgürlük için ortaya koydukları onurlu mücadelelerinde Venezuela halkıyla yan yanayız. Sosyalist politikalarıyla Güney Amerika’nın en müreffeh ülkelerinden birini fakir ve sefil bir hale dönüştüren Maduro rejiminin gaddarlığını kınıyoruz” demişti.

“Özgür doğduk ve özgür kalacağız, bu gece Amerika’nın asla sosyalist bir ülke olmayacağı yönündeki kararlığımızı yineliyoruz” ifadeleriyle manşetlerde yer eden Trump’ı destekleyen Mnuchin, bir kez daha çok güçlü iş sayıları görmeye devam ettiklerini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum