Yatırım yapmaya başla!

Mnuchin ve Powell FED’in Dijital Parasına Yakın Zamanda Gerek Olmadığını Söylüyor!

Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Powell ve ülkenin Hazine Bakanı Mnuchin, yakın gelecekte bankanın dijital para geliştirme fikrine sıcak bakmadıklarını açıkladı.
Mnuchin ve Powell FED’in Dijital Parasına Yakın Zamanda Gerek Olmadığını Söylüyor!

Bu sıralar aralarında Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) da yer aldığı çoğu merkez bankası, dijital para ihraç etme fikrini değerlendiriyor. Avrupa Merkez Bankası (AMB) da ülkedeki özel sektörün sınır ötesi ödemelerini hızlı ve daha az maliyetli yapamaması halinde kendine ait bir dijital para oluşturmayı planlıyor. FED’in eski başkanlarından Alan Greenspan, merkez bankalarının dijital para ihraç etmesini “anlamsız” olarak yorumlamıştı.

Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı ve ABD’nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin bir konuda fikir birliğine vardıklarını açıkladı. İki isim, FED’in kısa süre içinde bir dijital para geliştirme fikrine sıcak bakmadığını ve bunu yapmasını gerektirecek bir durum göremediklerini söyledi. Bu kapsamda bir sanal para geliştirilmesi beklentisi içinde olmadıklarını paylaştılar.

Mnuchin, bu konuyu Powell ile tartıştıklarını açıklarken 5 yıl gibi bir süreyi işaret ederek yakın zaman içinde bankanın dijital para geliştirmesine ihtiyaç olmadığını söyledi. Bu konuda Powell’ın da aynı görüşü savunduğunu bildirdi.

Mnuchin Konuyu Powell ile Tartıştıklarını SöylediTemsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde Washington’da konuşan Mnuchin, Powell ile her hafta düzenli olarak görüşme gerçekleştirdiklerini aktardı. Buna Çarşamba günü düzenlenen Finansal İstikrar Denetleme Komitesi toplantısının da dahil olduğunu ifade etti. Mnuchin ayrıca Çarşamba günü yapılan Finansal İstikrar Denetleme Komitesi’nin de bu görüşmeler kapsamında olduğunu açıkladı.

Mnuchin ve Powell Perşembe günü erken saatlerde gerçekleştirdiği görüşmelerde repo piyasalarını da ele aldı.

Repo Piyasaları da Ele AlındıÖte yandan Powell, Temsilciler Meclisi üyesi olan French Hill’e yolladığı mektubunda dikkat çeken ifadelere yer vermişti. Burada FED’in dijital para geliştirmediğini fakat bu tarz bir hamlenin olası fayda ve maliyetlerinin inceleme sürecinde olduğunu bildirdi.

Hill ise Eylül ayında kaleme aldığı mektubunda FED’in dijital para fikrinin ulusal güvenlik açısından sonuçlarını ve ne gibi faydalar getirebileceğini öğrenmek istemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum