Yatırım yapmaya başla!

Steven Mnuchin de Kushner’ın 50 Milyar Dolarlık Orta Doğu Planını Savundu

ABD Hazine Bakanı, Jared Kushner’ın Orta Doğu’da ekonomik büyüme ve barış için sunduğu 50 milyar dolarlık yatırım planını savundu. İşte detaylar;
Steven Mnuchin de Kushner’ın 50 Milyar Dolarlık Orta Doğu Planını Savundu

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Jared Kushner’ın Orta Doğu’da ekonomik büyüme ve barış için sunduğu 50 milyar dolarlık yatırım planını savundu.

Bugün Bahreyn’in başkenti Manama’da verdiği demeçte Mnuchin; “Son 18 saatteki buradaki görüşüm bunun gerçekten çok başarılı olduğu” diyerek masadaki herkesin bunun gerçekten uygulanabilir bir plan olduğunu düşündüğünü söyledi. Ayrıca planın, Filistin bölgesindeki insanlar için muazzam ekonomik fırsatlara öncülük edeceğini aktardı.

Mnuchin, bunun ekonomik fırsat için gerçek bir plan olduğunu ve Başkan Donald Trump’ın projeye kesinlikle liderlik edeceğini de bildirdi.

Steven Mnuchin de Kushner Planı SavunduManama’da yapılan iki günlük ekonomi çalıştayına katılan ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve Başdanışmanı Jared Kushner, Filistin ve Ortadoğu için şu ana kadarki en kapsamlı ekonomik planı hazırladıkları yönünde açıklama yapmış; “çalıştayın amacı yeni yollarla mevcut zorluklar üzerinde düşünülmesidir” diyerek çalıştayın siyasi yönü olmadığını kaydetmişti.

50 milyar dolarlık ekonomi planının büyümeye katkı sağlayacağını belirten Kushner, bunun işsizliği yüzde 10 düşüreceğini ve yaklaşık 1 milyon iş imkanı yaratacağını ifade etmişti.

Jared Kushner Refah için Barış Planı Ancak Refah için Barış isimli çalıştay, Filistin tarafından boykot edilirken İsrail gazetecileri ve basın mensuplarının dikkatini çekiyor. Öte yandan Steven Mnuchin’in savunduğu plan, bugün İran’a verdiği; “ben olsam Trump’a dikkat ederdim” önerisiyle gündeme gelen Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci tarafından da destek gördü.

Ekonomik büyüme ve barış planına destek olacaklarını dile getiren Anthony Scaramucci, yatırımının muhtemelen sabit gelir tarafında fazla olacağını ve bununla ilgili çok heyecanlı olduğunu açıkladı. İnsanların şüpheciliklerini azaltması gerektiğini savunan girişimci, Trump’ın damadı Kushner’ı planı için övmesiyle de dikkat çekti.

“İnsanların bir adım geri atmalarını ve biraz daha az şüpheci olmalarını istiyorum. Plandaki detaylara bakın” diyen Scaramucci’nin yanında başka önemli isimler de planı destekledi.

Jared Kushner Refah için Barış Planı DesteklerZirvede yer alan delegelerden IMF Başkanı Christine Lagarde ve Blackstone CEO’su Steve Schwarzman da Kushner’ın planını destekledi. Schwarzman, Kushner’ın Filistin’e yönelik planlarının ulaşılamaz olmadığını söyleyerek, Orta Doğu’daki diğer ülkeler gibi doğal kaynaklarının olmamasına rağmen ilham verici liderliğin Filistin’in ekonomisine yardımcı olabileceğini dile getirdi.

Jeffrey Sonnenfeld de Kushner’ın önce ekonomi yaklaşımının işe yarayabileceği yönündeki iyimserliğini belirterek çok gerçekçi bir tartışma olduğunu aktardı. Sonnenfeld, ekonomik bir plana odaklanmanın barışı sağlamanın farklı bir yolu olabileceğinin üzerini çizdi. Investcorp CEO’su da planı överek; “Özel bir yatırımcı olarak duymayı sevdiğimiz şey budur ve umarım bu yolculukta aktif bir rol oynayabiliriz” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum