Yatırım yapmaya başla!

Mnuchin: Amazon Perakende Sektörünü Mahvetti, Şirket İncelenmeli!

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Amazon’un perakende sektörünü mahvettiğini, dolayısıyla Adalet Bakanlığı’nın şirketin uygulamalarına bakması gerektiğini söyledi.
Mnuchin: Amazon Perakende Sektörünü Mahvetti, Şirket İncelenmeli!

Amazon eleştirilerine daha önce tanık olduğumuz Donald Trump’ın ardından ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin de oklarını teknoloji devine yöneltti. Bugün CNBC’ye konuşan Steven Mnuchin, “Amazon’a bakarsanız bazı avantajları olsa da ABD’deki perakende endüstrisini yok ettiklerini düşünüyorum, bu nedenle rekabeti sınırladıkları konusunda şüphe yok” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı’nın buna bakmasının çok iyi olduğunu savunan Mnuchin; “bence bu önemli bir konu ve onun Başkan Trump’a rapor vermesini ve tavsiyelerini dinlemeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

Mnuchin: Amazon Perakende Sektörünü Mahvetti Dolayısıyla ABD Şirketin Uygulamalarına BakmalıABD Adalet Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, büyük teknoloji şirketleri hakkında geniş bir antitröst değerlendirmesi başlattığını duyurmuş, haberler Amazon, Alphabet ve Facebook
hisselerini kapanış sonrası yapılan işlemlerde düşüşe göndermişti. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, büyük çevrimiçi platformların pazar gücüne nasıl ulaştığını ve uygulamalarının rekabeti ve yenilikçiliği nasıl azaltabileceği ya da tüketicilere nasıl zarar verebileceğini araştırdığını bildirmişti.

Gelişmeler üzerine konuşan Steven Mnuchin, “Amazon’un gerçekten küçük işletmelere zarar verdiği alanlar var” dedi.

Mnuchin: Amazon Küçük şirketler Zarar Veriyor Amazon’la perakende devi Walmart ile karşılaştırırken de iki şirketin rekabetçi uygulamalarının hem benzer hem de farklı olduğunu savundu. “İnsanların Walmart hakkında endişeleri vardı. Walmart, küçük işletmelerin onlarla rekabet etmeye devam edebileceği bir iş geliştirdi” diyerek FANG hisselerini rekabetçi uygulamalarla ilgili olarak bir araya getirmenin zor olduğunu şöyle aktardı: “Tüm bu şirketler arasındaki rekabet hakkında aynı şekilde konuşabileceğinizi sanmıyorum, insanlar FANG’ın hisse senetleri hakkında hepsi aynıymış gibi konuşuyorlar.”

Bu noktada akıllara Amazon’un Başkan Donald Trump’ın kampanya sağlayıcılarından Jeff Miller’ı, kendi yararına lobi yapması için işe alması geldi. Kısa süre önce alınan haberlere göre Amazon’un bulut hizmetleri şirketi, Donald Trump’la ilişkilerinin iyi olduğu bilinen lobici Jeff Miller ile anlaşmıştı. ABD Adalet Bakanlığı’nın ve Steven Mnuchin’in açıklamaları düşünüldüğünde, Amazon’un Jeff Miller hamlesinin ne kadar yerinde olduğu anlaşıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum