Yatırım yapmaya başla!

Mnuchin: ABD-Çin Anlaşması %90 Oranında Tamamlandı, İran Yaptırımları da İşe Yarıyor

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD ve Çin arasında bir anlaşmanın neredeyse yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi. Detaylar şöyle;
Mnuchin: ABD-Çin Anlaşması %90 Oranında Tamamlandı, İran Yaptırımları da İşe Yarıyor

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD ve Çin arasında bir anlaşmanın neredeyse yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi. Yolun neredeyse yüzde 90’u aldıklarını ve bunu tamamlamak için bir yol olduğunu düşündüğünü dile getiren Mnuchin, Başkan Donald Trump ve Çin lideri Xi Jinping’in bu hafta sonu gerçekleşecek olan G-20 Zirvesi’ndeki toplantıda, durdurulan ticaret müzakerelerinde ilerleme kaydedebileceklerini aktardı.

Steven Mnuchin: ABD-Çin Anlaşması Yüzde 90 Tamamlandı

Steven Mnuchin: ABD-Çin Anlaşması Yüzde 90 TamamlandıAçıklamalarıyla anlaşma umutlarını artıran ABD Hazien Bakanı; “duymak istediğimiz mesaj masaya dönmek istemeleri ve devam etmeleridir” dedi. Çünkü dengeli bir ticarete sahip olmanın ve bu ilişkiyi geliştirmeye devam etmenin, onların ekonomisi ve ABD ekonomisi için iyi bir sonuç olduğuna inandığını belirtti. G-20’den çıkacak toplantının sonucu, 18 aylık ticaret gerilimi ile sarsılan küresel ekonomi ve finansal piyasalar tarafından merakla beklenirken Mnuchin’in iyimser tavrı dikkat çekti.

“Bir planla ilerleyebileceğimizi umuyorum, Başkan Trump ve Başkan Xi’nin çok yakın bir çalışma ilişkisi var, son G-20’de verimli bir toplantı yaptık” ifadeleri de bunu gösterdi. Ayriyeten Mnuchin, yıl sonuna kadar bir anlaşmaya varılabileceğine dair umutlu olduğunu ancak doğru çabaların yerinde olması gerektiğini de ekledi.

Steven Mnuchin: Eğer Bundan Dolayı Üzgünlerse İran Yaptırımları İşe Yarıyor Demektir

Steven Mnuchin: Eğer Bundan Dolayı Üzgünlerse İran Yaptırımları İşe Yarıyor DemektirCNBC’ye verdiği demeçte İran hakkında da konuşan Mnuchin, ülkeye yönelik son yaptırımların İran’ın liderliğinden bu kadar güçlü bir tepkiye yol açtığı için işe yaramış olması gerektiğini söyledi. İki ülke arasında ki gerilim İran’ın ABD insansız hava aracını düşürdüğü yönündeki iddialarla yükselmiş, iki ülkenin birbirine sert sözlerle verdiği yanıtlar olayı daha da kötüleştirmişti. Pazartesi günü ise Trump, İran’a yönelik yeni yaptırımları içeren başkanlık kararnamesine imza atmıştı.

İran ek yaptırımları, çok çirkin ve aptalca ifadeleriyle nitelendirmiş, Beyaz Saray’ın akıl hastalığından muzdarip olduğunu öne sürmüştü. Gelişmeler üzerine konuşan Mnuchin; “eğer yaptırımlardan dolayı üzgünlerse bu onların işe yaradığı anlamına gelir, bu çalıştıklarının bir onayı” diyerek şöyle devam etti: “Bizim sorunumuz, orada gerçekten kötü davranışların olduğu. Bölge genelinde teröre sponsorluk yapıyorlar, bölgede istikrarsızlık yaratıyorlar, ortaklarımızı, müttefiklerimizi ve çıkarlarımızı tehlkeye atıyorlar. Buna katlanmayacağız.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum