Yatırım yapmaya başla!

Mitsubishi’ye Özel Süper Pick-up Tasarımı “New Age Ute”

Usta bir tasarımcı tarafından gönderilen görsellerde Mitsubishi'ye yönelik çok sağlam bir pick-up çizimini görüyoruz...
Mitsubishi’ye Özel Süper Pick-up Tasarımı “New Age Ute”

Hangi otomobil şirketi yaparsa yapsın tercih edilen ve tutmama ihtimali çok az olan taşıtlardan birisi kamyonetlerdir. Pick-uplar üzerinde hakimiyeti fazla olan ve tecrübesiyle diğerlerine örnek olan birkaç firma vardır. İlk akla gelen şirketlerin başında Ford ve Toyota yer alıyor. Amerikalı şirketin kamyonet tarihi daha eskiye dayansa da Japon temsilci de sağlam yapısıyla ayrı bir hayran kitlesi oluşturmuştur.

Mitsubishi’de bu alana 1978 yılında dahil olan bir Japon şirkettir. Yıla göre Ford’tan 31, Toyota’dan da 10 sene sonra ilk L200 (Triton) modelini çıkarmıştır. Son kasa 2019 Mitsubishi L200 bizlerle tanıştırılmıştı. Ajay Parameswaran adlı usta bir tasarımcı da şirketin genel marka yüzünü takip ederek ortaya göz alıcı bir model çıkarmış…

New Age Ute adlı çalışmasının her bir köşesi agresif havada kaleme alınmış.

Mitsubishi Motors logolu kamyonet modeli Dakar Ralli‘si için gayet uygun olduğunu görüyoruz. Farklı bir yapı tarzından yola çıkıldığı da naklen kendini belli ediyor. Konusunu iyi işleyen tasarımcının ağır arazi için bir şeyler yaptığı kesin. Mitsubishi Utility’nin yüz hatları L200’ten daha gergin. Köşeli parçaları ise benzer.

Kapalı ızgara elektrikli olduğu çağrısı yapsa da o kısım için biraz erken. Tamponun diğer parçalarla olan bağlantısı özel olup, alt kısma çeki vincinin koyulması da ihmal edilmemiş.

Mitsubishi pick-up, yüksek karoseri ile en havalı ticari gruba rahatlıkla girebilir.

Kalıplı gövdesine karbon fiber renklerinde ve duruşunda parçalar verilmiş. Liplerle birleştirilen çamurluk kemerlerinin malzeme tipi, arka çamurluğun komplesini kaplıyor. Kalın dişlere sahip tamamen arazi için olan Wrangler çamur lastikleri de genel havayı tamamlayıcı olmuş.

Arka kısmına baktığımız Ute, daha da fazla keşke dedirttirmeyi başardı.

Aracın diğer cephelerine tam uyumlu arka görünümde de agresif havadan vazgeçilmemiş. Şık stop lambaları kapalı karbon bagaj kapağı ile güzel duruyor. Gömme gibi duran demir off road tamponu aşağısından çıkan çift çıkış egzoz, Mitsubishi Ute’nin halen daha dizel veya benzinli düşünüldüğüne bir işaret.

Kokpit parça şekillerinin açısal duruşları, dış kısım orantılı olmuş.

İnanılmaz bir modern havası olmasa da kullanışlı diyebiliriz. Öne çıkıntılı duran üst kısma, dokunmatik ekran için yer yapılmış. Krom parçalar vites etrafından dolanıp, aracın kapı ve bazı bölgelerine kadar sürdürülmüş.

Keşke direksiyon simidi biraz daha sportif ve Ute’nin Dakar tipine uyumlu olsaydı. Bunların dışında ferah kabin tasarımı ve bolca eşya gözüne yer verilmiş olması pratik kullanım için uygun olacağını gösteriyor.

Usta bir tasarımcıdan yine bir otomobil markasının dikkate alması gereken bir çizimini görüyoruz.

2019 Tesla Model S’e yönelik, Türk bir tasarımcıdan gelen modelle ABD’li şirketin elbette dikkatini çekmiştir. Ajay Parameswaran’nın da zihninde oluşturduğu Mitsubishi Kamyonet biçimini harika olarak nitelendiriyoruz. Peki siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum