Yatırım yapmaya başla!

160 Bin Adet Mitsubishi Outlander için Geri Gelin Çağrısı!

Mitsubishi'nin ABD'de satışlarında başarılı sayılacak modeli "Outlander Sport" için servis davetiyesi çıkartıldı. Sorun o kadar büyük olamasa da tehlike arz ediyor!
160 Bin Adet Mitsubishi Outlander için Geri Gelin Çağrısı!

Şu sıralar Amerika’da Mitsubishi’in Outlander krizi yaşanıyor. Japonların Amerika için fazla mesai yaptıklarını ve oraya özel versiyonlar çıkartıldığını biliyoruz. Kendi ismiyle ABD pazarında satışlarını sürdüren Mitsubishi, bazı sorunlardan dolayı her bir aracı için geri gelin çağrısında bulundu. Geçmişte neler yaşanmıştı ona baktığımızda; V ve Triger kayış sorunları yüzünden 140 bin adet, kısa süreler sonrasında ise park frenleri sorunu ile ilgili 170 bin adet Outlander Sport versiyonu servislere çağırılmıştı.

Kötü geçen dönem içerisinde 56 bin adet Lancer’ın sunroof sorunlarına çözüm getirilmesi adına çalışmalar sürdürülmüştü. Japon temsilcinin ufak kronik hatalarla ürettiği Outlander’ın şimdi de başka bir sorunu tespit edilmiş ve rakamsal olarak yine çok fazla.

Hata, 2011-2016 yılları arası bantlardan indirilen Outlander Sport’larda tespit edilmiş.

Çağrılma sebebleri ise aracın ön kısımda gerçekleşen su sızıntısı.

Davlumbazla ön cam arası orta noktasında su sızıntısı nedeniyle silecek kolu bağlantılarının aşınmasına sebeb olmuş.

Aynı zamanda motor aksamında krank kolu değişimleri de gündemde. Ancak net bir karar yok.

Su sızıntısından dolayı parçalarda hızlı ve geniş çaplı paslanmalar meydana gelmiş.

Aslında bakıldığında Mitsubishi, kompakt SUV alanında satış yüzdesi olarak ABD’de iyi işler çıkardığını söylemek mümkün. Oluşan sorun basit gibi gözükse de şirket yetkilileri su sızıntısının ön cama vurarak görüş açısı bakımından kullanıcıların zor durumlara sokacağı söyledi.

Şimdilik bu durum ABD pazarında geçtiğimiz yıl 35 bin adet satış rakamlarına ulaşan Outlander Sport içindi. Bundan sonraki süreçte Lancer ve Outlander için su sızıntısına dair bir rapor hazırlanır mı bunu zaman gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum