Yatırım yapmaya başla!

Mitsubishi Bir Sürprizle 11. Nesil Lancer’i Gösterebilir!

Japonların en bilinen ve efsaneleşen otomobillerinden olan Lancer'ın 11. nesline dair bir tasarım çizimlerini görüyoruz.
Mitsubishi Bir Sürprizle 11. Nesil Lancer’i Gösterebilir!

Mitsubihi’nin uzun soluklu modeli Lancer‘ın üretimi yeniden gündeme geldi. 1973 yılında başlayan serüveni 2007 yılına kadar 10. nesliyle getirildi. Japonlar, bir kararla aracını Japon’ya pazarına çekti ve orada satış yapacağını açıkladı. 10 yıldır aynı kasa tipiyle hareket eden efsaneden işin aslı umutlar kesilmişti.

Sonradan edindiğimiz bilgilerde Lancer’ın Brezilya, Mısır ve Tayvan gibi ülkelere gönderimleri yapılıyormuş. Kısaca birkaç ülkeyle sınırlı olan modelin bir ara isminin SUV’la anılması da gündeme gelmişti. Sedan araç sınıfından çok arazi tipi araçlara yönelmeler olsa da Mitsubishi gündemine Lancer’ı almak istiyor.

Mitsubihsi de Lancer üzerinden nabız yoklamasını yaptı.

11. Nesil Mitsubishi LancerOtomotivde klasik hale gelen, “geri çek, etrafa bak” stratejisini Lancer’e uyguladığını düşünüyoruz. Zamanında EVO ile Subaru Impreza arasındaki kapışmalar dünyada ayrı bir heyecan havasındaydı. Tam olarak Japonlar, aracının üretimini kısıtlayarak insanların sedana karşı olan özlemlerini ölçmek istemiş olabilir.

Bir gerçek var ki o da satışlarının düşmesi. Ciddi şekilde dört kapılı aile ve wagon seçeneklerde erimeler baş gösteriyor. O yüzden ki Mitsubishi, Eclipse gibi spor araba tarihinde yeri olan bir ismi, SUV’a dönüştürdü.

Kolesa‘lar adlı bir sayfada 11. nesil Lancer çıksaydı hangi dili kullanılırdı, onun çalışmasını yapmış.

11. Nesil Mitsubishi Lancer Renault Megane PlatformMitsubishi’nin son yıllarda marka ile özdeşleşmiş keskin bir tasarım dili kullanılıyor. Buradan yola çıkarak markanın parça ve duruş biçimleri olabilecek bir Lancer’a aktarılmış.

Tasarımcının iyi bir bakış açısıyla yakaladığı son nesil Japonun slim LED teknolojili farları, X duruşlu bir ön silüliet, krom detaylar ve sis farlarının üçlü LED şekilde hayalinin kurulması harika bir resmin ortaya çıkmasını sağlamış. Lancer’ın asıl, arka kısmına geçtiğinizde tüm gerçekler ortaya çıkıyor.

Sanatçı, planlanan son nesil Lancer’ı aslında Renault Megane üzerine oturtturmuş. Sonradan fark ettiğimiz bir ayrıntıyla, ittifak yapan şirketleri birbirlerinden yararlandırmış. Keza böyle bir şeyin olduğunu düşünürsek de gayet mantıklı. Lancer’ın Megane platformuna alınması, maliyetlerde ciddi bir düşüşü de beraberinde getirir.

A direklerinden başlayan ve tavan kısmından C sütunun yarısına kadar gelen siyah zıt renk ayrıntısı göze hoş geliyor. Kupaya işlenen bu derinlik ve dinamik detayın SUV konsept Engelberg Tourer’den alındığını fark ettik.

Stoplara ve arka camın bagaja bağlanış tarzına baktığınızda direkt olarak Megane’yi görüyorsunuz. Jantlarıyla 11. Mitsubishi Lancer‘a yakışır yapılan jant ve arka ayrıntılarda, birleştirilen far grubunun ve kalın difüzör parçasının, isabetli şekilde oturtulduğunu görüyoruz.

2017 yılından sonra Çinli CMC şirketinin bazı Lancer haklarını satın alarak, Pininfarina‘nın tasarım dokunuşlarıyla pazar içerisine satılma çalışmaları, Mitsu’nin kararlarında nasıl bir etkisi olur bilemiyoruz. Grand Lancer olarak bantlardan indirilen sedanın, güzel olduğunu söyleyemeyeceğiz. Sonuç olarak Japon temsilcinin ne yapacağı bilinmese de özlenen araç kategorisinde yer alan Lancer’ı yine hızlı EVO’larla sahnede görmek istiyoruz. Sizin araç için görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum