Yatırım yapmaya başla!

Mitsubishi’nin MI-Tech Konsept için Hazırladığı Teknoloji Görülmeye Değer!

Mitsubishi, Tokyo Motor Show'da gösterdiği MI-Tech konseptinin her bir özelliği gelecek marka SUV'larının alacağı teknolojiyi işaret ediyor.
Mitsubishi’nin MI-Tech Konsept için Hazırladığı Teknoloji Görülmeye Değer!

Japonya’nın sessiz duran otomobil firması Mitsubishi, özel bir konsept ile geleceğe dair yapacaklarını bize gösteriyor. Marka genel manada durgun gibi gözüken ancak keskin tasarımlı modelleriyle göz doldurucu işler yapan bir şirket olarak akıllara kazındı. Renault-Nissan ittifakının üçüncü üyesi olan Mitsu, gerekli yatırım yardımlarıyla kendi teknolojisini birleştirerek, gelecekte de harika işler yapacağını bu MI-Tech ile gösteriyor.

MI-Tech bir Buggy araç olarak hazırlanmış. Japon firmanın elektrikli bir sportif günlük araç yapacağını düşünmemiştik. Sınırlarını biraz daha genişletmeyi hedefleyen Mitsubishi, yönünün Kei araçlarla birlikte farklı PHEV seçeneklere doğru yöneldiğini gösteriyor. İşte detaylar;

MI-Tech, fütüristik ve marka amaçlarını yansıtabilen bir araç.

Mitsubishi MI-Tech Konsept TasarımıGösterilen konseptin şeklinden ziyade içerisinde barındırdığı teknolojik güce ve bunun gelecek nesil Mitsubishi modellerine nasıl aktarılacağına odaklanılması gerekiyor. Markanın başındaki isim Ashwani Gupta, yakın zamanda Japonya’nın dar sokaklarına uygun ve sınırları olan Kei araçları yapmak istediğini dile getirdi.

2022 yılını hedef gösteren CEO, yeni orta ve kompakt SUV’lar için önemli adımların atılacağını aktardı. MI-Tech’in gerçekçi PHEV aktarım organının da yakın zamanda bir SUV modele aktarılması gündemde.

Japon Buggy’ye verilen elektrikli motor düzeni PHEV’de her bir tekerleğe yerleştirilen motorlarla aracın 4WD düzende gitmesi sağlanmış. En şaşırtıcı olan ise PHEV aktarma organlarındaki jeneratörün geleneksel benzinli motorun yerine hafif, kompakt bir gaz türbini motor-jeneratörü olmasıdır.

Güç/ağırlık dengesinde iyi bir gelişme olan Mitsubishi’nin yeni elektrikli motorunun dizel, gazyağı alkol gibi çeşitli yakıtlarla çalışabilir denildi. Ve Uzak Doğulu markaya göre bu sistem çevreye duyarlı ve temiz bir yenilik olduğunu aktardı.

Mitsubishi, konsept aracının üzerinden sonraki modellerindeki özellikleri anlatıyor.

Mitsubishi MI-Tech Konsept Motor 4 Çeker TeknolojisiMI-Tech Concept ayrıca ön ve arka Çift Motorlu Aktif Sapma Kontrolü ile Quad Motorlu 4WD Sistemi paketine sahip. Fren kaliperlerinin bile Mitsubishi’nin “dört tekerlekten yüksek tepki, yüksek hassasiyetli sürüş kontrolü ve frenleme kuvveti” sağladığı söylendi.

Söz edilen yeniliklerden birisi de S-AWC Entegre Araç Dinamiği Kontrol Sistemi. Bu, optimum sürüş kuvvetini şanzımana aktarmayı sağlıyor. Her bir tekerleğin sol ve sağ açıda ter çevirerek 180 derecelik dönüşlere olanak sağlıyor.

MI-Tech’in ön camları Japon markanın uçuk fikirlere olan yatkınlığını gösteriyor.

Mitsubishi MI-Tech Konsept Artırılmış Gerçekçilik CamıGörsellere baktığımızda minimalist bir kabin düzeninde olan modelin ön camı ile gösterimlerin hangi boyutta olacağı belli edilmiş. Ön cam artırılmış gerçekçilik özelliği ile yol, çevre ve trafik koşulları içeriğinde gösterilebiliyor.

Otoyol ve ana yollarında haricinde MI-Pilot denilen sürücü destek sistemi ile asfalt olmayan yollarda da teknolojinin destek verdiği söylendi.

Stil konusunda bolca örnek alınacak noktalarını belirten MI-Tech’in yüksek sürüş yapısı, büyük tekerlekler, hacimli kupası ve kapısız buggy tarzı ile SUV araçlar arasında oturtulmuş bir kısmı temsil ediyor.

Dynamic Shield ön tasarım halleri, arka kısımda T formlu farlarla desteklenmiş. Kabindeki yatay gösterge paneli, kontrol butonlarının klavye düğme şekilleri ve şık ayrıntılarla, MI-Tech’in taşıdıklarını yakın zamanda bir SUV araca yükleyeceğini düşünebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum