Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mısırlılar Yasaklara Rağmen Kripto Para Yatırımı Yapmaya Devam Ediyor

Mısır merkezli kripto ticaret hacmi ve borsa kayıtları geçtiğimiz Ocak ayında önemli ölçüde arttı.
Mısırlılar Yasaklara Rağmen Kripto Para Yatırımı Yapmaya Devam Ediyor

İngiltere merkezli kripto para borsası CEX.io’daki Mısırlı kullanıcı kayıtları Ocak ayında bir önceki aya göre %250 oranında artış gösterdi. LocalBitcoins ve Paxful gibi kripto ticaret platformları için artış daha kademeli oldu. Halka açık ticaret verileri, platformlardaki hacmin 2020’ye kadar nispeten istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

Firmanın pazarlama müdürü Jukka Blomberg’e göre, Mısır’da yeni kullanıcı kayıtları ve ticaret hacimleri 2019 ile 2020 arasında %100 oranında arttı. Blomberg, hem yeni Mısırlı kullanıcılar hem de ticaret hacimleri açısından Ocak 2021’in son üç yılın en iyi ayı olduğunu söyledi.

Kripto Paralara İlgi Belirsizliğe Rağmen Artıyor

Kripto Paralara İlgi Belirsizliğe Rağmen Artıyor

Mısır’da kripto kullanımına ilişkin düzenleyici belirsizlik göz önüne alındığında, Bitcoin işlemlerinde yaşanan hızlı yükseliş daha da çarpıcı görünüyor. Ülkede 2018’den beri kripto ticareti yasaklanmış durumda .

Dini bir kararname yasal olarak bağlayıcı olmasa da, Eylül 2020’de Mısır’ın bankacılık yasalarında yapılan yeni değişiklikler, merkez bankasından geçerli bir lisans olmaksızın kripto para birimlerinin çıkarılmasını, işlem görmesini veya tanıtılmasını yasaklıyor. Mısır Merkez Bankası henüz bir kripto lisanslama çerçevesi veya yönergesi yayınlamadı.

Kripto Para Kaynaklı Tutuklama Oldu

Kripto Para Kaynaklı Tutuklama Oldu

Bununla birlikte, şubat ayı sonlarında, yerel basında yetkililerin, sosyal medyada Bitcoin gibi sanal dijital para birimlerinin dolaşımını teşvik ettiği için bir vatandaşın tutuklandığı biliniyor. Ülkedeki baskı ortamının da etkisiyle LocalBitcoins ve Paxful’daki işlem hacimleri, olayı takip eden hafta içinde düşüşe geçti.

Bu düşüşün sebebinin tutuklama olup olmadığı bilinmiyor. Mısır’da kripto satın almanın kolay bir yolu bulunmuyor. Yatırım yapan insanlar kısıtlamalar gölgesinde, endişe ortamında bu işlemlerini gerçekleştiriyor.

CEX.io’dan Anissimov, “Platformumuzda genellikle gördüğümüz şey, enflasyona eğilimli ülkelerde enflasyon ile kripto para birimlerine artan ilgi arasında doğrudan bir korelasyon olduğu” açıklamasını yaptı.

Anissimov ayrıca kripto para biriminin finansal sistemlerin yeni sınırı olduğuna gerçekten inananların her zaman kriptoya el atmanın yollarını bulacağını ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum