Yatırım yapmaya başla!

Mısırlı Milyarderin Göçmenler için Sunduğu Ada Önerisi

Mısırlı Milyarderin Göçmenler için Sunduğu Ada Önerisi

3 yaşındaki Aylan bebeğin Bodrum kıyılarında bulunan küçük cesedi, ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da büyük yankı uyandırdı. Aslında bu acı olay, her yıl sıklıkla gerçekleşiyor. Sadece bu kez bir tokat gibi yüzümüze vurdu. Tüm dünyada siyasetçiler ve basın bu olayların üzerine konuşuyor, yazıyor, fikir sunuyor; ama ne yazık ki somut adım atılmış değil. Ancak geçtiğimiz günlerde ümidimizi kaybetmememize yarayacak bir fikir ortaya atıldı.

Mısırlı milyarder Naguib Sawiris’in tüm dünyaya yaptığı teklif, diğer gerçekleştirilemeyenlere nazaran gayet mantıklı görünüyor. Orascom TMT’nin başkanı olan Sawiris, İtalya ya da Yunanistan’dan bir ada alma önerisinde bulundu. Huzurlu bir yaşam alanı arayışında olan göçmenlerin yaşayacağı bu adayı kendisinin satın alacağını belirten Sawiris; adanın altyapısı, inşaat masrafları vs. için tüm dünyadan yardım beklediğini açıkladı. Dilerseniz Mısırlı milyarderin etkileyici fikrine daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda Mısırlı milyarderin göçmenlerin kurtulması adına ortaya attığı ilginç fikir:

Naguib Sawiris ve Göçmenler için Ada Önerisi

Naguib Sawiris ve Göçmenler için Ada Önerisi“Arap Baharı” hareketiyle başlayan Orta Doğu’daki yapılanma, ilk günlerdeki kadar olmasa da hala belirli bölgelerde tazeliğini koruyor. Bu ülkelerden biri de Suriye. Ülkede birçok grup olmasına rağmen gücü tamamen eline geçirebilmiş bir yapılanma yok. Bu da ülkedeki iç karışıklığın artarak devam etmesine sebep oluyor. Binlerce Suriyeli de daha huzurlu ve güvenli yaşamak için evlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalıyor. Tabi ki bu sanıldığı kadar kolay değil. Avrupa’daki yaşam şartlarının hasretini çekenler, kaçak yollarla Akdeniz kıyılarındaki ülkelere ulaşmaya çalışıyor. Sonuç çoğu kez hüsran, acı, göz yaşı…

Naguib Sawiris ve Göçmenler için Ada ÖnerisiYaşanan üzücü olaylara duyarsız kalmayan zenginlerin olduğu biliniyor. Bunlardan biri de Naguib Sawiris. Cazip fikrini gerçekleştirebilmek için 10 milyon dolar ile 100 milyon dolar arasında paraya ihtiyacı olacağını söyleyen Mısırlı milyarder, göçmenlerin yaşayacakları yerleri kendilerinin inşa edeceğini belirtiyor. Ayrıca burada iş imkanlarının, okulların, hastanelerin olacağını da söylüyor. Kızıl Deniz’de bir tatil köyü olan Sawiris, bu fikrini sosyal medyada da açıkça yineliyor. Her yıl hayatı pahasına Akdeniz’i geçmeye çalışan mülteciler için yeni bir dünya olarak nitelendirilebilecek olan bu düşünce, şu anda hala fikir aşamasında. Ancak en azından bu yolda atılan mantıklı bir adım.

Sonuçta göçmenler, adalarında huzurla yaşayıp kendi paralarını kazanabilecek. Ayrıca daha sonra, yani ülkelerindeki karışıklık düzeldiğinde, geri dönmek isteyenler olursa, onlar da düzenli bir şekilde ülkesine gönderilecek.

Mısırlı milyarderin fikri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? İtalya ya da Yunanistan’a ait olan bir adayı, Suriyeli mülteciler için yeni bir ülkeye dönüştürmek sizce de mantıklı görünmüyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum