Yatırım yapmaya başla!

BMW, Mini’nin Yapılamayan “Rocketman” Konseptini 2022’de Tamamlıyor!

Mini'nin 8 senedir çıkartacağım dedi Mini Rocketman'in muhtemelen üretimine başlanacak!
BMW, Mini’nin Yapılamayan “Rocketman” Konseptini 2022’de Tamamlıyor!

Mini, bundan 8 sene önce farklı olabilecek bir konseptin tanıtımını yapmıştı. Adı Rocketman‘di ve insanlar onun çıkmasını istiyordu. Aynı dönemlerde Beachcomber ve Paceman‘lerini de göstermişti. Birkaç yıl öncesinde çıkan dedikodularda, Rocketman’in üretime alınacağı konuşulmuştu.

Halbuki üzerinden uzunca bir zaman geçmesine rağmen Mini’den buna dair bir gösterim olmamıştı. Proje meyvesini ne zaman verecek diye beklerken Autocar, BMW’nin bunun için harekete geçtiğini yazdı. İşte detaylar;

Rocketman’in konseptine sadık kalarak, en azından yakın duruşlarda çıkması, markanın sportiflik anlayışına büyük katkıda bulunacaktır.

Mini Rocketman Üretim3 kapılı bir hathback olarak üretilmesi beklenen Mini modelinin verdiği hissiyat çok iyi. Rocketman üzerine kurulu planlarda markanın onu çok farklı kılacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Genel anlamda birbirlerinin alt yapısını kullanan modeller çerçevesinde, son konsept için farklı bir türden gelişim düşünülmeyecek.

Belirgin, geniş halkalı LED’lerin böyle olmasını umuyoruz.

Mini Rocketman Tamamı ElektrikliDış görünümde klasik tarza çok dokunulmadan ızgara, çamurluk kemerleri ve A sütuna verilen karbon detaylar göze çarpıyor. Kapı ve çamurluğun arasına dekor amaçlı gelen siyah kısmında, Rocketman farklılıklarından birisi olabilir.

Sanmamakla birlikte tavan kısmındaki cam düzenin İngiliz bayrak şeklinde olmasına ihtimal vermiyoruz. Rocketman’in hiç olmayacak yeri neresidir diye sorarsanız da tutmaç şeklindeki stopları.

BMW yetkilisi, Spotlight Automotive adlı BMW ve Great Wall Motors arasında kurulan yeni ortak girişim sayesinde Rocketman’ın hayata geçeceğini iddia ediyor.

Mini Rocketman Tamamı Elektrikli 2020BMW, “Rocketman’ın çizgileri boyunca bir model için planlar geliştiriyoruz. Uzun zamandır aradığımız bir araba, ancak müşterilerin ödemeye hazır olduğunu düşündüğümüz fiyat noktasında kârlı bir şekilde inşa etmek için, maliyetleri paylaşmak için ortak bir girişim ortağına ihtiyacınız var. Great Wall Motors, bu fırsatı Mini’nin kullanacağı ortak bir elektrikli otomobil platformu ile sundu.” dedi.

Araç tamamı elektrikli olacak şekilde alt yapısı kurulacak. Hali hazırda Mini’de geliştirilen elektrik motorları sadece Rocketman’e koyulacak. Great Wall Motors‘un bu kısımdaki rolü ne olur bilemiyoruz. Olduğu taktirde Rocketman, BMW’nin 2023 yılına kadar çıkarmayı hedeflediği 25 plug-in hibrit ve saf elektrikli araçlardan birisi olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum