Yatırım yapmaya başla!

Mini John Cooper Serilerinin En Vahşisi JCW GP Concept’i Tanıttı!

Mini, BMW ortaklığında John Cooper Serilerinin en hızlı pist çocuğu GP'yi sahneye çıkardı. İşte detaylar...
Mini John Cooper Serilerinin En Vahşisi JCW GP Concept’i Tanıttı!

Mini, serilerinin yarışa yönelik tasarlandığı ve John Cooper Serilerinin en agresifi GP Concept‘ni Frankurt Otomobil Fuarı’na getiriyor. Bu sefer olaylar biraz değişik ve Mini sınırlarını gerçekten aşmış duruyor. Herkes bu spor araba markasının nokta atış bir araç yapacağını tahmin ediyordu. Çünkü 1967’nin bıraktığı duyguları, 2006 ve 2012 yıllarında devam ederek Works GP kitini enjekte ettiği Cooper S‘yi çıkartıyordu.

Sonraki adımın da gördüğümüz son nesil Works GP oluyor. Mini patronu Peter Schwarzenbauer “en saf haliyle eğlenceli sürüş” demesiyle JCW GP’nin heyecan düzeyini bizlere anlatmış oluyor. JCW ilk gördüğüm zaman tuning firmalarının çıkartabileceği en sarsıcı arabalar Cooper GP’nin yanında sönük kaldığını düşünüyorum.

Normaline göre genişleyen JCW GP’nin, geniş hava kanalları karbon fiber malzemeden imal edilmiş.

Batman’in kanatları şeklinde yapılan aerodinamik parçalar özellikle çamurluk ve tamponda “aman tanrım” tepkisini doğuruyor.

Kırmızı detayların siyah renk üzerindeki dansını farketmişsinizdir! Hatta far merceklerine dahi kırmızı uygulama olduğunu görüyoruz.

JCW GP’nin ızgarasına yapılan kırmızı zincir efektinden sonra bu araca fazla mesai yapıldığını açıkça anlayabiliyoruz.

JCW GP’nin profiline nasıl bir ifade kullanacağımızı inanın şaşırdık. Liberty Walk tarzı çamurlukları ve açılan derin havalandırma kanallarını görüyoruz.

GP logolu Racetrack 19″ jantlarla, alçak yapısının geometrisine nokta atışı duruyor!

John Cooper serilerinin en kaslısının arka görünümüne baktığımızda bir birinden farklı görülmemiş tasarımlar mevcut.

Yan ve ön kısıma verilen devasa hava girişlerine uyumlu bagaj üstü rüzgar kanadı var. Aerodinamik parçaların en büyüğü olarak, durduğu yer de gayet mantıklı!

Stop farlara verilen ok sembolüyle, vereceğiniz sinyal yönünü iyi ayarlamız gerekiyor.

JCW’nin sonunda GP ismi geçiyorsa doğal olarak iç mekanda biraz sert malzemelerden yapılması gerekti. Koruma barları ile çevrelenen kabinde, ağırlık tasarrufu nedeni ile arka koltuklar sökülmüş.

Head-up display ve multimedya ekran gibi özellikler barındırıyor. Yani kapı ve tavan döşemelerinin olmadığı bir arabaya göre yine de teknolojik.

JCW GP’nin motor gelişimini BMW ele almış. Monte Carlo Rally tazısına 3.0L’lik 300 hp ve 300 nm tork sağlayan ünite yerleştirilmiş. Aslında bu şekilde lanse edilse de motorun tam bilgileri fuarda belli olacaktır.

Özel üretim araçların her zaman özenli ve kalite seviyelerinin üst düzeyde olduğunu biliyoruz. JCW GP’de aynı şekilde özel üretim mantığında yapılarak, en hızlı şekilde gidebilmesi için farklılaştırılmış.

Dodge’nin turuncu kaplanı Demon misali fazlıklar sırtından atılarak, top speed ve hızlanma değerlerini uç noktalara taşımak istemişler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum