Yatırım yapmaya başla!

Mini Cooper 3D Yazıcı ile Kişiselleştirme Departmanı Açıyor!

Mini Cooper, otomobillerinde müşterilerine "Mini Yours Customised" adında 3D yazıcı ile bazı parçaları kişiselleştirme imkanı sağlıyor. İşte detaylar...
Mini Cooper 3D Yazıcı ile Kişiselleştirme Departmanı Açıyor!

Yeniliklerle dolup taşan dünyamıza mübalağasız her gün farklı, yeni teknolojiler ekleniyor. En ses getirenler arasında otonom sürüşlü arabalar ve sonrasında gelişen güvenlik ekipmanlarıdır. Tabi bunların yanında ummadığımız arabaların da güvensiz olduğunu testlerde görmüş olduk. Mini Cooper 3D yazıcı teknolojisini kullarak müşterilerine farklı bir yerden hitap etme yoluna giriyor.

Hatırlarsanız 3D yazıcıyla yapılan en büyük örneklerden biri olarak Peugeot’un Fractal modelini görmüştük. Mini’nin çalışmaları araçlarının farklı bölge parçalarını sizin zevkinize sunuyor. Keşke arabamın şu yerinde şöyle bir desen olsun hayali bir yerde gerçekleşmiş olacak. 3D yazıcının girmediği sektör kalmadığı gibi otomotiv içerisinde motor ve bazı araç parça yapımalarında da kullanılıyor.

Mini Yours Customised adıyla sunulacak kişiselleştirme paketi birçok parçayı kapsıyor.

Bu yeni uygulama şimdi veya bundan sonra çıkacak Mini modelleriyle sınırlı değil.

Eski Mini Cooper sahipleri de bundan yararlanabilecek.

Mini Yours Customised için Mini Cooper’ın resmi sitesine girerek yapılandırıcı kısmına istediklerinizi yüklemekle başlıyor.

Uygulama şu an dış çamurluk solungaç kısmı,
yolcu torpido üst kısım, Ledli kapı eşiği ve projektörden oluşuyor.

Şahsi fikrim olarak uygulama gerçekten güzel. Ülkemizde camlara kocaman eşlerin, çocukların veya sevdikleri bir kişinin ismini yazmak isteyenlere Mini Cooper orjinal bir parça ile sizlere bunu sunuyor. Muhtemelen 3D kişiselleştirme bölgeleri ileride daha da fazla parçalara yapılabilecek.

Mini Cooper’nızın dış yan kısmına ister kendi isminizi yazdırın isterseniz de sevdiğiniz bir sanatçının ismini kapı eşiğine! Bunların yanında mesela yolcu konsolu parçası üzerine güzel bir İstanbul silüeti göndererek daha fazla zevk alacağınız bir arabanız olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum