Yatırım yapmaya başla!

Mini’den Beklenmedik Gösterim: “Cooper Classic Electric”

Mini gelecek sene güncel bir model üzerinden giriş yapacağı elektrikli araç dünyasına, Classic versiyonla kendi gibi mini bir sürpriz yaptı!
Mini’den Beklenmedik Gösterim: “Cooper Classic Electric”

Elektrikli araç konusunda bir takım durumları son ana bırakan Mini, planladığı EV aracının gösterimini biraz erkene aldı. Aslında yeni nesil yakıt hücreli otomobilin planı Classic olmayacaktı. Farklı bir modelle, gelecek sene büyük adımını atmaya hazırlanıyordu. Mini’nin tanıttığı farklı farklı konseptler üzerinden tamamı elektrikli araç üretimine geçeceği söylenmişti.

Dikkatleri New York Otomobil Fuarı’nda üzerine toplayarak, hibrit Countryman Panamericana’yı 48 bin km’lik yolculuk için hazırlamıştı. Gönülleri fethetmeyi bu sefer ralli pistlerinde sevimli tipiyle kükreyen Cooper modeliyle yaptı. Yani BMW’nin elektrik araç girişimin alt firmasındaki ilk gösterimi bu Classic ile gerçekleştirildi.

EV’li araç geçiş döneminden önce marka güzel bir gala gecesi düzenlemiş oldu.

Yapısı aynı eskisi gibi korunup, yine kaput çizgileriyle karşımıza çıkıyor. Tavan ve ayna kombin renklerinin tek tip uygulanışını görüyoruz. Birileri buna bayılacak!

Motor hariç karoserde detaylar kesintisiz şekilde ilk zamanlarında olduğu gibi!

Yeni yüzyılın ralli canlandırmasına dörtlü sis farı eşlik ediyor. Yassı küçük gövdesi, çamurluktan uzanan tamponla bütünleştirilmiş.

Mini Classic, 1980’li yılların duruşundan hiçbir şey kaybetmemiş.

Taşan çamurluklar, jantlar ve renkleri aynı. Düz bir tavan ve ön ile arkanın büyüklüğü eşit olan camlarla gerçekten bu Mini gerçek bir Classic!

Geçmişi günümüze getiren Mini, ilk EV aracının mutluluğunu yaşıyor olsa gerek.

Beklenmedik bu hamlede güzel şeyler olabilir. Girişini çok geriden başlatan bu İngiliz, orta dereceli üreteceği güçlerle normal menzillere sahip olacak. Tam teknik verileri söylenmese de bir yerlere saklanmış 1 adet EV ünitesi olduğunu ve tahmini 140 km menzile sahip olacağını öğrendik.

Belki böyle bir ikonik yapıyla gezmek için hayal kuranlar vardır. Tahmin ettiğimiz km bazındaki menzilde yeterli olacaktır. Amaç zaten sizi eski zamanlara götürerek, cadde ve sokaklarda havalı bir gezintiye çıkarmak. Bakalım 2019’a kadar Mini’den başka ne gibi sürprizler gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum