Yatırım yapmaya başla!

Minecraft Aylık Oyuncu Sayısı ile PUBG ve Fortnite Gibi Oyunları Geride Bırakıyor

Microsoft’un popüler oyunu Minecraft, aylık 112 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Bu rakam ile PUBG ve Fortnite gibi rakiplerin geride bırakıldığı görülüyor.
Minecraft Aylık Oyuncu Sayısı ile PUBG ve Fortnite Gibi Oyunları Geride Bırakıyor

Video oyun dünyasında pek çok yapım milyonlarca oyuncuyu kendisine bağlamaya devam ediyor. Bu oyunlardan bazıları popüler oluyor ve kullanıcı sayısıyla rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. Son yıllarda özellikle PUBG ve Fortnite gibi oyunların son derece popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kimi oyunlar var ki yıllar geçse de popülerliğinden bir şey kaybetmiyor ve kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Bu oyunların başında ise Minecraft geliyor. Hayatta kalma oyunu ilginç grafik yapısıyla geçmiş yıllardan bu yana büyük ilgi görüyor. Oyun ilk olarak 2011 yılında ortaya çıktı ve 2014 yılında Microsoft tarafından 2.5 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. O günden bu yana Microsoft’un elinde geliştirilen oyun sürekli kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. PS4, Xbox, PC, iOS ve Android platformlarında yerini alan Minecraft, aylık kullanıcı sayısı ile dikkat çekiyor.

Minecraft’ın Büyük Başarısı

Minecraft’ın Büyük Başarısı

Son dönemde PUBG ve Fortnite gibi oyunların son derece popüler olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcı sayısı itibariyle bakıldığında Minecraft’ı halen geçebilmiş değiller. Oyunun başındaki isim Helen Chiang yaptığı açıklamasında oyunun aylık 112 milyon kullanıcı tarafından oynandığını söyledi. Chiang konuyla ilgili verdiği demeçte “Satın alımdan sonraki 5 yıllık süreçte Minecraft büyümeye devam ediyor.” diye konuştu.

Bu rakam ile Minecraft’ın oyun dünyasında lider olduğunu söylemek mümkün. Chiang açıklamasında kullanıcılar başka oyunlara ilgi duysa da bir süre sonra sıkılıp Minecraft’a geri döndüklerini belirtiyor. Microsoft oyunu sürekli geliştirmeye devam ediyor ve Chiang ilgi görmelerine bir diğer sebep olarak ilginç grafik yapısını gösteriyor.

Bloklu grafik ve basit yapısı ile Minecraft hemen her donanım seviyesindeki bilgisayarlar tarafından oynanabiliyor. Bu da çok geniş bir oyuncu kitlesine ulaşılmasına zemin hazırlıyor. Yine de bilgisayarın performansının artması elde edilen deneyime olumlu yansıyor.

Minecraft Earth ile Kullanıcı Sayısı Daha da Artacak

Minecraft Earth ile Kullanıcı Sayısı Daha da Artacak

Microsoft popüler oyununun rekabette geri kalmaması adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde Pokemon GO furyasının dünyayı etkisi altına almasının ardından şirket artırılmış gerçeklik destekli Minecraft Earth oyununu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde oyunu Android ve iOS için beta sürümünü yayınladı.

Minecraft tutkunlarının artırılmış gerçeklik sürümüne olan ilgisi ile beraber kullanıcı sayısının da artması bekleniyor. Tahminler önümüzdeki yıllarda Minecraft’ın popülerliğini artırmasını ve çok daha yüksek sayıda oyuncuya ulaşacağı yönünde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum