Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyonları İlgilendiren Destek Ödemeleri Başlıyor!

Bakan Yanık, dar gelirli ailelere yapılacak olan sosyal yardımlarla ilgili merak edilen soruları cevapladı. Kimler yararlanabilecek? İşte detaylar;
Milyonları İlgilendiren Destek Ödemeleri Başlıyor!
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, NTV’de katıldığı bir televizyon programında ailelere yapılacak olan sosyal yardım ile ilgili soruları yanıtladı. Bakanın açıklamalarında, öğrencilere verilecek ulaşım desteği, Türkiye Aile Destek Programı, anaokulu destek ödemesi, doğalgaz destek ödemeleri gibi konular yer aldı.

Türkiye Aile Destek Programı ile iki ödeme yaptıklarını aktaran Yanık, üçüncü ödemelerin de başlayacağını, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında toplam bütçenin 40 milyar liraya ulaştığını duyurdu. 450-600 TL arasında değişen desteği aylık 850-1,250 TL olarak güncellediklerini söyledi.

Emeklilerin dul ve yetimlerini bu kapsama dahil ettiklerini, fatura ödeme destekleri de sağladıklarını belirtti.

Destekler Başlıyor

Ekim ayı destek ödemeleri ile ilgili bilgi veren Yanık, üçüncü ödemelerin bu hafta itibarıyla başlayacağını açıkladı.

Anaokulu Destek Ödemesi

Anaokulu destek ödemelerine ilişkin konuşan Bakan, ilk ödemenin bu hafta yapılacağını, vatandaşların çocuklarını okula kaydettirmelerinin yeterli olacağını dile getirdi. Ödemelerin Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla yapılacağını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Doğalgaz Destek Ödemeleri

Doğalgaz destek ödemelerinin kapsamını genişlettiklerini, ihtiyaç sahibi kiracıların bu desteğe başvurabileceğini duyurdu.

Açıklamaya göre vatandaşlar, doğal gaz faturasını PTT’ye götürerek desteği doğrudan tahsil edebilecek.

Öğrencilere Ulaşım Desteği

Sosyal yardım faydalanıcısı ailelerin üniversite öğrencisi çocuklarına verilecek yardımın 25 yaş altı lisans öğrencilerine verileceğini bildirdi. Ailesinden uzakta olup eğitim gören öğrencilere yılda iki kez gidiş dönüş biletleri temin edeceklerini aktardı. Öğrencilerin vakıflara müracaat etmesiyle 500 TL’ye kadar ulaşım giderlerini karşılayacaklarını dile getirdi.

Her birey için 500 TL destek vereceklerini söyleyen Yanık, 2023’te destek miktarının 750 TL olacağını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.