Yatırım yapmaya başla!

Milyonerlerin Savunduğu 5 Önemli Politik Görüş

Milyonerlerin Savunduğu 5 Önemli Politik Görüş

Büyük bir servete sahip olabilmenin birçok yolu var, ama hiç şüphe yok ki hiçbiri de kolay değil. Günümüzün hızlı dünyasında bir anda koca bir servet yapabilirken, sıfıra da inebilirsiniz. Bu riskin farkında olan dünyanın sayılı zenginleri, planlarını ve adımlarını ona göre atıyorlar. Özellikle dünya gündeminde yer almak ve isimlerinin unutulmasına izin vermemek birincil amaçları. Gerek büyük harcamaları, gerekse yaptıkları yüklü miktardaki bağışlar onların sürekli gündemde yer almasını sağlıyor.

Lüks harcamalarıyla bilinen milyonerlerin dünya görüşleri, hayat felsefeleri de geçmişten beri önemli olmuştur. Hazırladığımız listede bu kez lüks harcamalarından ziyade, onların hayata bakış açılarını içeren özelliklere değineceğiz. Başarıya giden yolda edindikleri deneyim gerçekten yadsınamaz bir öneme sahiptir. Bazı milyonerlerin politikayla iç içe olduğunu bilmekteyiz. Onların savundukları politik görüşler bize rehber olacak nitelikte olabilir. Dilerseniz hep birlikte dünyanın sayılı zenginlerinin politik görüşlerine birlikte göz atalım.

İşte karşınızda milyonerlerin savunduğu 5 önemli politik görüş:

1 Yüksek Vergiler Gereklidir

Yüksek Vergiler GereklidirYapılan ankete göre milyonerler yüksek miktardaki vergileri destekliyorlar. Ayrıca ankete katılanların yarısı, gelir eşitsizliğinin dikkate alınması gereken acil bir konu olduğunu savunuyor. 541 milyonerlerin üçte ikisi gelir uçurumunu kapatmaya yardımcı olmak için vergilerin düzenlenmesi gerektiğini savunuyor. Diğer bir deyişle onlar büyük ölçüde kendilerine ağı fatura getirecek vergide adalet ilkesini destekliyor. Demokratik milyonerlerin yüzde 78’i asgari ücretin yükseltilmesi taraftarı.

2 Sınıf veya Mezhep Başarıyı Engellemez

Sınıf veya Mezhep Başarıyı EngellemezAnkete katılan milyonerlerin yüzde 94’ü kim olursa olsun ya da nerede doğmuş olursa olsun başarının engel teşkil etmeyeceğini düşünüyor. Ankete katılanların yarısından fazlası da yeterince çalışanların zengin olabileceği görüşüne inanmaktadır.

3 Zenginliğin Anahtarı Sıkı Çalışmaktan Geçiyor

Zenginliğin Anahtarı Sıkı Çalışmaktan GeçiyorCumhuriyetçi milyonerlerin yüzde 63’ü sıkı çalışmanın zengin olmak için birinci öncül olduğu görüşünde. Demokratların yüzde 45’i finansal başarı için bireyin doğum yeri ve yetiştirilmesinin etkili olduğunu söylüyor. Tüm milyonerlerin yüzde 21’i ise akıllı yatırımın finansal başarıya katkı sağladığını ve yüzde 18’i tasarrufun çok önemli olduğunu söylüyor. Ankete göre aldığınız eğitim zenginliğe giden yolda sadece yüzde 10 etkili.

4 Eğitim Olanaklarındaki Düzelme, Eşitsizliği Azaltmaya Yardımcı Olacaktır

Eğitim Olanaklarındaki Düzelme, Eşitsizliği Azaltmaya Yardımcı OlacaktırMilyonerlerin yüzde 83’ü dezavantajlı eğitim olanaklarının düzeltilmesinin eşitsizlik ile mücadele için en iyi yol olduğunu düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 78’i zenginlerin eğitime daha iyi erişim sağladığını kabul etti. Milyonerlerin yüzde 64’ü daha mütevazi hayat olanaklarına sahip bireylere teşvik edici olanaklar sunulması gerektiği görüşünde.

5 Demokratlar, Cumhuriyetçilerden Daha Fazla Sosyal Adalete Önem Verir

Demokratlar, Cumhuriyetçilerden Daha Fazla Sosyal Adalete Önem VerirDemokratik milyonerlerin yüzde 86’sı adalette eşitsizliği sorun olarak düşünürken, Cumhuriyetçi milyonerlerin sadece yüzde 20’si aynı şeyi düşünüyor. Ama ankete katılanların yüzde 81’i sahip oldukları zenginliğin eşitsizlik inancına katkıda bulunmadığını da söyledi.

Rahmetle andığımız Sakıp Sabancı dünya görüşü ve iş dünyasındaki fikirleriyle gerçekten önemli bir yere sahipti. Belirli bir siyasi görüşe sahip sayılı zenginlerin görüşlerine hep birlikte göz attık. Savundukları görüşler içerisinde hangi noktalar sizin ilginizi çekti?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum