Yatırım yapmaya başla!

Milyonerlerde Var Olduğunu Düşündüğünüz Ama Tersini Gördüğümüz 4 Karakter Özelliği

Milyonerlerde Var Olduğunu Düşündüğünüz Ama Tersini Gördüğümüz 4 Karakter Özelliği

Hep zengin kişilerin hayatlarını merak etmişizdir. Özentiyle karışık bu duygu, zamanla TV ekranlarında da paparizi denilen bir bölümün oluşmasına vesile oldu. Nerede kimleler, ne yapıyor ya da neyi yapamıyorlar gibi deli sorular aklımızı kurcalarken; flaşların arkasında geçen yaşamlarının filmlerde betimlenen zengin karakterlerden farksız olduğunu düşünürüz. Peki, gerçekten de öyle midir? Etrafa binlerce lira saçan, en lüks markaların müdavimleri, sosyal kimliklerini öne çıkartan birer beyefendi, el attığı her şeyi zirveye çıkartan özelliklere mi sahipler? Aslına bakarsanız, sizler için hazırladığımız listede tam olarak bu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Milyonerlerin özellikleri elbette çeşitlilik gösterebilir. Great Gatsby ve Wolf of Wall Street gibi filmlerde onların yaşamlarının ve özelliklerinin bir kısmına şahit olduk. Leonardo’nun canlandırdığı karakterler bir kenara aslında bu tarz varlıklı insanlar, düşündüğümüzden çok daha karmaşık özelliklere sahiplerdir. İnsan kendisine gösterileni algınlar ve bu doğrultuda düşünür. Bizlerin zenginleri yanlış tanımamıza sebep biraz da film, dizi gibi yapımları da içine alan medya dünyasıdır. Yanılgının oluşmasındaki diğer nedende tamamen “öyle olmalı” tahmininden gelir. Anlayacağınız durum, psikolojik bir kandırmacadan ibarettir. Dilerseniz biz sözü fazla uzatmayalım ve beklediğimiz tavırlardan çok daha farklı özelliklere sahip olan milyoner karakterlerine birlikte göz atalım.

Huzurlarınızda milyonerlerde bulunmayan 4 nitelik:

1 Kişilik

KişilikEğlence sektörü, eksantrik milyoner hikayelerini tüm dünyanın duymasını sağlayarak büyük bir iş başarmıştır. Zenginler içe dönük olabilirler. Kendi kendini yetiştirmiş bir milyoneri ele aldığımızda, bir imparatorluğu inşa etmenin ne kadar zor olduğunu, biraz zaman ayırarak kamuoyu ile paylaşmışlardır. Apple şirketinin kurucularından Steve Jobs’un sessiz ve sakin biri olduğu söylenir. Bu durumu Jobs’un notlarının ve konuşmalarının tamamını dikkate aldığımızda, hayal etmek oldukça zor olabilir. Apple’nin eski CEO’su, milyonerlerin kendilerine özgü şekillerde dinamik olduklarını kanıtlamıştır.

ZENGİNLİĞİN FAKİRLİĞE GÖRE DAHA İYİ OLDUĞUNUN 36 KANITI İÇİN TIKLAYIN.

2 Estetik

EstetikBir milyonerin Lanvin ya da Maison Martin Marigiela gibi markalardan giyinmesini bekleyebilirisiniz, fakat Nordstrom veya J. Crew gibi daha ulaşılabilir markalardan giyebilmeleri muhtemeldir. Ayrıca bu milyonerler “moda tutkunu” da olmayabilir. Estetik her zaman milyonerlerdeki aklın önüne geçemez. Dunald Trump’ı ve onun alnına düşen bukleyi düşünün. Apprentice’nin başlangıcından 10 yıl sonra bile onun saçının nasıl “tarz” olduğuna anlam veremiyoruz.

İNSANLARIN ZENGİN GÖRÜNMEK İÇİN YAPTIĞI 10 APTALCA ŞEY İÇİN TIKLAYIN.

3 Harcamalar

HarcamalarPara harcayarak zengin olunmaz, para biriktirerek servete sahip olursunuz. Milyonerler onlardan beklenildiği gibi aşırı derecede harcama yapmayabilirler. Zenginlerin çoğu sevdiklerine para harcamaktan mutluluk duyarlar, onların bu arzularından bazıları anlaşılmaz bir hal almıştır. Milyonerler genellikle uygun gördükleri şeylere harcama yaparlar. Mesela bir ev ya da araba satın almak savurganlık olabilir; ancak Southwest ve Delta Havayolları’ndaki uçuş farkları münazara yapıldığında, bu durumun tam tersini meydana getirir.

ZENGİNLERİ FARKLI KILAN 9 DÜŞÜNCE ve DAVRANIŞ TİPİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Tutku

TutkuUzun, çok uzun bir süredir çoğu milyonerin “gözü ödüldeydi.” Bu milyonerler kendini adamış, tutkulu ve dirençlidirler. Bir milyonerin gücü onun en çekici özelliklerinden bir tanesidir. Milyonerler çoğu zaman her anını partnerleri ile paylaşamayabilir. Ancak bunu başardıklarında, bu durum her şeye değer.

Milyonerlerin genellikle har vurup harman savuran kişilik karakterlerinin olduğunu ya da dışadönük kimlikleriyle beyefendiliklerinin ön plana çıktığını düşünürüz. Ancak bu durum bütün milyonerler için geçerli değildir. Bazıları başarıya ulaşana kadar yaşadıkları zorluklardan mıdır bilinmez, fazlasıyla içe dönük mütevazı bir yaşam sürdürürler. Milyonerlerin sahip olduğunu düşünerek yanıldığımız bu niteliklere sizler de birkaç tane madde eklemek ister misiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum