Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyonerler İçin Özel Tasarlanmış 10 Hediye

Zenginlerin dünyasının hediyeleri de pahalı oluyor. Ancak birazdan görecekleriniz hayal sınırınızı aşıyor. İşte milyonerler için özel hazırlanmış hediyeler...
Milyonerler İçin Özel Tasarlanmış 10 Hediye
Son Güncelleme: 
Yorum

Eğer siz de bir milyonerseniz, bir gün olabilme hayaliniz varsa ya da sadece merakınızdan “acaba milyonerler birilerine ne hediye alır ki” diye düşünüyorsanız bu yazıyı okumanızı öneririm. Çünkü aşağıda milyonerler için dünyanın en pahalı hediyelerinin fiyat ve özelliklerini sizlerle paylaşacağız. Bilirsiniz, maddi durumu orta derecede olan insanlar hediye alırken fazla zorlanmazlar. Şöyle ki; alabilecekleri hediyelerin fiyatına bir alt ve üst sınır koyarlar. Hal böyle olunca da, isteseler de çok fazla seçenek elemek zorunda kalmazlar.

Ancak milyonerler için durum böyle değil ne yazık ki. Evet, ne yazık ki diyorum, çünkü bir alt sınır var elbet ama bir üst sınırları yok milyonerlerin. Bir milyoner eşi, oğlu, kızı, yakını vs… düşünün. Tabii ki beklentiler yükselecek ve hayal kırıklığına uğrama riski de doğal olarak artacak. Açıkçası hem milyonerin ne hediye alacağı hem de hediye alacağı kişinin hediye karşısında tatmin olup olmayacağı hususu gerçekten de sıradan insanlara göre çok daha zor. Biz, milyonerlerin bu çetrefilli hediye alışveriş işlerine biraz yardımcı olalım istedik. Aşağıdaki yazımızda, dünyanın en seçkin ve en pahalı hediyelerini sizler için derledik.

10 Christopher Michael Shellis’in Topuklu Ayakkabıları

218.407 Dolar

Christopher Michael Shellis'in Topuklu AyakkabılarıBir kadına hediye alacaksanız, elbette ilk seçeneklerde olacaktır topuklu ayakkabılar. Çünkü hepimiz kadınların asla yeterince ayakkabısı olmadığını biliyoruz, hatta binlercesine sahip olsa bile. Ancak, sevgili milyonerlerin alacağı ayakkabının, rastgele seçilmiş bir ayakkabı olması tabii ki mümkün değil. İşte tam bu noktada yardımınıza koşuyor ve size çok özel Christopher Michael Shellis imzası taşıyan ayakkabıları sunuyoruz. Dünyanın en pahalı topuklu ayakkabıları arasında yer alan bu isim, milyonerler arasında tahmin edersiniz ki, oldukça popüler.

Tasarım harikası ayakkabılar, som altından el işçiliği ile üretilmiştir. Üzerinde ise 30 karat değerinde tam 2.200 adet özenle şekillendirilmiş elmas bulunmaktadır. Bu değerli ve şık hediyeyi alabilecek olanlar, ne dersiniz? Eminim, giyenin ayağında bu bir ayakkabı gibi değil de, eşsiz bir mücevher gibi tüm dikkatleri üzerine çekecek.

9 Dolce&Gabbana Güneş Gözlükleri (DG2027B)

383.609 Dolar

Dolce&Gabbana Güneş Gözlükleri (DG2027B)Mevsim ister yaz olsun, ister kış. Herkes gözlerini güneşten, kardan, yağmurdan ve daha bir çok sebepten dolayı korumak ister. Sizler de, armağanınızı seçerken, hediye alacağınız kişinin o güzel gözlerini korumasına yardım etmek istemez misiniz? Üstelik bahsedeceğim güneş gözlükleri oldukça şık ve markası da doğal olarak bir dünya markası. Dünyanın en pahalı güneş gözlükleri, elbette Dolce&Gabbana markasının imzasını taşıyor…

Dolce&Gabbana güneş gözlüklerinin DG2027B modeli altın bir çerçeveye sahip. Gerçekten göz alıcı olan bu tasarımın camları kahverengi ve şıklığına da sözümüz yok. Dediğim gibi, eğer milyonlarınız varsa, yakın zamanda birisine hediye almanız gerekiyorsa, siz de bu harika gözlüklerden bir tane edinebilirsiniz.

8 Marazzi Design Hazır Mutfakları

463.625 Dolar

Marazzi Design Hazır MutfaklarıOnlar bir evin olmazsa olmazlarından. Karnımızı doyurmak, su içmek gibi bizim için hayati önem taşıyan bölümler mutfaklar. Örneğin; bir evin inşaatı mutfak bitmeden asla bitmez. Mutfaksız bir ev isterse ultra lüks olsun, asla tam bir ev olamaz. Peki ya milyoner mutfakları nasıl olur?

Marazzi Design milyonerleri elbette düşünmüş ve harika mutfaklarını üretmiş. Mutfak milyoner mutfağı olunca da haliyle biraz pahalı oluyor. Bu kusursuz ve dünyanın en pahalı mutfağının içerisinde, şüphesiz en pahalı mutfak araç-gereçleri mevcut. Bir örnek verecek olursak, mutfakta 10.357 dolara Gordon Ramsay marka bir ocak bulunuyor. Elbette, sizlerde damak zevkinize önem veriyor, yemeğinizin 10.357 dolarlık ocaklarda pişmesini istiyorsanız Marazzi Design mutfaklarından alabilirsiniz.

7 Dans Eden Fıskiyeler

1 Milyon Dolar

Dans Eden FıskiyelerMilyonerler, istisnalar hariç, tabii olarak çok çalışarak milyoner olurlar. Genellikle işkolik olduklarından eşlerine, sevgililerine fazla zaman ayıramazlar. Sonuç olarak ise, hediye alırlarken biraz daha romantik ve eşlerine zaman ayırabilecekleri türden bir hediye almak isteyebilirler. Tam da böyle milyonerlere göre eşsiz bir hediye seçeneği; dans eden fıskiyeler…

WET şirketi tarafından dizayn edilmiş fıskiyeler, sizlere gerçekten eşsiz bir manzara sunuyor. Değeri ise 1 milyon dolar. Ayrıca; bu fıskiyelerden aldığınız takdirde, sizin paranızdan gelişmekte olan ülkelere tam 10.000 dolar bağış yapılıyor. Bu parayla da, insanlara sağlıklı içme suyu temin ediliyor. Değerli milyonerler, sizinde oldukça büyük arazileriniz ve bitmez tükenmez bir servetiniz varsa, bu değerli hediye seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.

6 Abramovich’in Dev Yatı Eclipse’de Bir Hafta

2 Milyon Dolar

Abramovich'in Dev Yatı Eclipse'de Bir HaftaSiz de Roman Abramovich kadar zenginseniz, bu dev ultra lüks yata bir haftalığına sahip olabilirsiniz. Roman Abramovich bu mükemmel yatı 485 milyon dolara satın aldı. Siz de bir haftalık da olsa, bu görkemli yatta tatil yapmak isterseniz, 2 milyon dolarınızın olması gerekiyor. Değerli milyonerler, eğer pahalı hediyeler yerine bir hafta bu dev lüks yatta tatil yapmayı tercih ederseniz, inanın pişman olmazsınız. Eminim, Eclipse’de rüya gibi bir tatil yapacaksınız.

5 Victoria’s Secret İç Çamaşırları

2.5 Milyon Dolar

Victoria's Secret İç ÇamaşırlarıSizlere biraz da dünyanın her yerinde olan, hemen her kadının sürekli olarak kullandığı bir şey önersek? Tabii ki herkeste varsa çok ucuzdur diye düşünmüş olabilirsiniz. Fakat bu hediye tam 2.5 milyon dolar değerinde. Peki, bu hediye ne mi?

Victoria’s Secret’ın moda defilesindeki, Miranda Kerr’in modellik yaptığı fantazi iç çamaşırından bahsediyorum. 18 ayar beyaz ve sarı altından yapılan sutyenin üzerinde 3.400 adet değerli taş bulunuyor. Bu taşların içerisinde göze çarpanlar şunlar; elmaslar, inciler, sitrinler ve akuamarinler. Tüm bu taşlar titiz bir el işçiliğiyle çamaşıra işlenmiştir. Sanırım bu kadar değerli ve eşi benzeri olmayan bu ürünü beğenmişsinizdir. Ne dersiniz, 2.5 milyon dolarlık bu ürün herkesi mutluluktan havalara uçurur değil mi?

4 Amour, Amour Köpek Tasması

3.2 Milyon Dolar

Amour, Amour Köpek TasmasıEtrafınızdaki herkese hediyeler alıyorsunuz, peki ya size hep sadık olan dört ayaklı arkadaşınız? Şu ana kadar, sevgili dostlarımız için pek uygun hediye önermemiş olabiliriz. Ama şu anda önereceğimiz 3.2 milyon dolarlık hediye, sevimli köpekler için üretilmiş. Amour, Amour isimli köpek tasması tahmin ettiğiniz gibi diğerlerinden çok farklı. Üzerinde 1.600 adet elmas barındıran tasmada, platin, 18 ayar altın ve timsah derisi de kullanılmış. Ayrıca tam ortasında da 7 karatlık göz alıcı bir elmasa sahip.

Amour, Amour eşsiz bir şekilde tasarlanmış ve tabii ki dünyanın en pahalı köpek tasması unvanını taşıyor. Sadık yoldaşınızı ödüllendirmek istiyorsanız, durmayın, nasıl olsa bir milyonersiniz ve 3.2 milyon dolar elbette dostunuza değer, değil mi?

3 Virgin Oceanic

10 Milyon Dolar

Virgin OceanicRichard Branson’ın birçok karlı yatırımda parmağı olduğunu biliyoruz. Bunlardan bir tanesi de Virgin Oceanic. 10 milyon dolarlık olan proje, varlıklı müşterileri deniz altında lüks bir gezintiye davet ediyor. Henüz yapım aşamasında olan Virgin Oceanic’in yolcularını birkaç yıl sonra denizin altında muhteşem bir yolculuğa çıkarması bekleniyor. Proje şu an tamamlanmamış olsa da, bu unutulmayacak yolculuğu bir gün denemenizi öneririz.

2 Elizabeth Taylor’ın Mücevher Koleksiyonu

30 Milyon Dolar

Elizabeth Taylor'ın Mücevher KoleksiyonuElizabeth Taylor hiç kuşkusuz, dünyanın en güzel kadınlarından biridir. Hollywood sahnelerini zarafetiyle onurlandırarak, hafızalarda iz bırakmıştır. Tabii ki bu güzel ve başarılı kadının da, herkesin olduğu gibi zaafları vardı. Mücevherlere olan tutkusu da bunların en başında gelmekteydi. Şimdi sizlere, bu güzel kadının değeri 30 milyon doları bulan mücevher koleksiyonundan bahsedelim.

Koleksiyon 13 Aralık 2011 tarihinde satışa sunuldu. Büyük sanatçının mücevherleri içerisinde, çeşitli değerli taşlar bulunmaktaydı. Göze çarpanların arasındaysa, Richard Burton tarafından kendisine hediye edilmiş bir Peregrina incisi ve Mike Toddwill’in almış olduğu elmaslar var.

1 Project Utopia

155.98 Milyon Doların Üzerinde

Project UtopiaBüyük ihtimalle James Bond’un ”Beni Seven Casus” filminden esinlenerek yapılmış gemi, görenleri hem büyülüyor hem de ürkütüyor. Project Utopia belki bir uzay gemisine benzeyebilir, ancak araç yalnızca dünyamızda kullanılmak üzere üretilmiştir. Açık denizlerde sabit bir şekilde durabilen geminin birçok iniş pisti var. Elbette var olan daha küçük gemileri için bir de kenetlenme istasyonuna sahip. Doğrusunu söylemek gerekirse, gemi gerçekten ihtişamıyla adının hakkını veriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu