Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyonerden Çarpıcı Çıkış! Bitcoin için 500 Bin Dolar Beklentisi!

Ünlü yatırımcı, geçmiş yarılanma döngülerindeki performansını göstermesi durumunda BTC fiyatının gelecek yıl 1 milyon doların üzerine çıkabileceğini söyledi. Detaylar;
Milyonerden Çarpıcı Çıkış! Bitcoin için 500 Bin Dolar Beklentisi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, kısa süre önce yaptığı açıklamada, önceki yarılanma döngülerinin gidişatına dayanarak öncü kripto varlık Bitcoin’in (BTC) fiyatının bu yılın sonuna kadar 500 bin dolar seviyesine ulaşacağını öngördü.

Milyarder risk sermayedarının tahmininin, yarılanmanın önümüzdeki 18 ay içinde fiyat artışı için önemli ancak daha mütevazı bir katalizör olacağına inanan Standard Chartered ve Bernstein gibi firmalardaki banka analistlerinin tahminlerini geride bırakmış olması dikkat çekti.

Bitcoin Halving Sonrası Nasıl Performans Gösteriyor?

All-In Podcast’in bölümüne konuk olan Palihapitiya, Bitcoin’in, tarihsel yarılanma olaylarının her birini takip eden belirli zaman dilimlerindeki tarihsel fiyat performansını inceledi.

Örnek veren isim, varlığın fiyatının Mayıs 2020’deki üçüncü yarılanmasını takip eden 18 ay içinde 7,8 katına çıktığını belirtti.

BTC Fiyatı Bugün Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bitcoin’in dördüncü yarılanmasının 20 Nisan 2024’te gerçekleştiğini ve Bitcoin’in yaklaşık günlük ihracını 900 BTC’den 450 BTC’ye düşürdüğünü anımsattı.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’in üçüncü yarılanmasından sonraki performansını bir model olarak kullanan Palihapitiya, fiyatın Ekim 2025’e kadar 497.977 dolara ulaşacağını öngördü.

Bitcoin’in ikinci ve üçüncü yarılanmaları arasındaki fiyat performansının ortalaması uygulandığında, öngörülen fiyatın 1,14 milyon dolara yükseldiğini belirtti.

CEO, talebi artırmak için El Salvador’a benzer şekilde ikili para birimi standardını benimsemeyi hedefleyebilecek giderek artan sayıda ülkenin altını çizdi. “Yerel para birimlerine bakacaklar ve sonra Bitcoin’e bakacaklar ve sonra ‘bu iki şeye de ihtiyaç var’ diyecekler.” ifadesini kullandı.

“Altının Yerini Alacak”

Yatırımcı, 500 bin doların üzerine çıkması halinde, Bitcoin’in altının “tamamen yerini alacağına” ve hatta sabit varlıklar için işlemsel fayda sağlamaya başlayacağına inandığını dile getirdi. Palihapitiya ayrıca, Bitcoin’i ticarileştiren ve uçurumu aşmasına olanak tanıyan yeni başlatılan Bitcoin ETF’lerinin önemini de kabul etti.

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 1,7’nin üzerinde artışla 69 bin dolar civarındaki fiyat hareketlerini sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.