Yatırım yapmaya başla!

Hem Popülaritesini Hem de Parasını Kaybeden Milyoner Logan Paul’un Düşüşü!

Dünyanın en çok kazanan YouTuber’larından biri olan Logan Paul, Japon İntihar Ormanı’nda yayınladığı videoyla kendi sonunu getirmiş gibi görünüyor. İşte fenomenin geldiği son nokta;
Hem Popülaritesini Hem de Parasını Kaybeden Milyoner Logan Paul’un Düşüşü!

12.5 milyon dolarlık geliriyle 2017’de dünyanın en çok kazanan YouTuber’ları listesine giren Logan Paul, eski görkemli günlerini özleyecek gibi görünüyor. Zira Logan Paul’un “Japon İntihar Ormanı’nda Ceset Bulduk” başlığıyla paylaştığı video kısa süre içinde tüm dünyanın tepkisini çekmişti.

Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu pek çok kişi fenomeni böyle bir içerik yaptığı için sert sözlerle eleştirmişti. Yaptığı hatanın farkına varan ya da öyleymiş gibi davranan milyoner kariyerini bitirebilecek hatasından dolayı özür dilemiş ancak yine de düşüşünün önüne geçememişti.

Hatasını basit bir özür mesajı ile telafi edemeyeceğini anlayan Logan Paul, kısa süre sonra kariyer kurtarma videosu ile gündeme gelmişti.

Logan PauL Özürler İşe Yaramadı Fakat bu da Logan Paul’un sarsılan imajını toparlamaya yeterli olmadı. Sonuçta; Aralık’ta 316 milyon görüntülenme sayısı olan LoganPaulVlogs isimli kanalı, Mart ayının başında 168 milyon görüntülenme sayısına düştü. Bu da kanalın görüntülenme rakamının % 47 oranında azaldığını gösterdi.

Diğer taraftan; Logan Paul’un yeni takipçi sayısı konusunda da pek başarılı olmadığını görüyoruz. Öyle ki 2017 Haziran’ında aylık 2 milyon yeni takipçi kazanan fenomenin, Mart’ta yalnızca 241.200 kişi kazandığını görüyoruz.

Bu da Logan Paul’un aylık yeni takipçi kazanma sayısının % 88 oranında azaldığını ortaya seriyor.

Logan Paul Yeni Takipçi Kazanma Sayısı Hızla Düşüyor Fakat Logan Paul’un 17 milyonun üzerinde takipçisi olduğu da açık bir gerçek. İşte tüm bunlar bir araya getirildiğinde Logan Paul’un düşüşünün arkasında karşımıza iki büyük neden çıkıyor.

Bunlardan bir tanesi; Logan Paul’un YouTube reklam gelirlerinin durdurulması iken diğeri de vloggerın ceset videosundan bu yana fazla video yayınlamaması.

Keza Logan Paul Ocak ayında 2, Şubat’ta 15 ve Mart ayında 23 adet içerik yayınladı.

Logan Paul'un İçerik Sayısı da DüşüyorUzun lafın kısası; Logan Paul hem popülaritesini hem de gelirini kaybetmeye devam ediyor. Hatta son aylarda yaşadığı düşüşün ardından rakip platform Twitch’den medet ummaya başlamıştı.

Ancak Twitch kullanıcıları Logan Paul’un bu kararından pek hoşlanmamış, tartışmalı vloggerı platformlarında görmek istemediklerini belirtmişlerdi. Bakalım, 2017’nin yıldızları arasında yer alan Paul 2018’de nerede olacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum