Yatırım yapmaya başla!

Milyon Dolarlık iPhone 6

Milyon Dolarlık iPhone 6

Şu an piyasada iPhone 6’yı ne kadara alabilirsiniz? En fazla 3.000 TL civarına. Fakat bizim bahsedeceğimiz iPhone biraz farklı. Milyon dolarlık bir telefonun özelliklerini öğrenmeye hazır olun! Belki de çoğunuz ilk okuduğunuz da bir yazım hatası sandınız ama öyle değil. Tam olarak 1 milyon dolara satılan benzersiz bir telefon.

Ünlü lüks tasarımcı Alexander Amosu, çılgın ürünleri ile bilinen bir markadır. Lüks tasarımcı oldukça sevilen markanın ürününü fırsat bildi ve bu ultra lüks telefonu tasarladı. Amosu’nun iPhone’ları 2 ayrı model olarak tasarlanmıştır. İlk tasarım 24 ayar sarı altından yapılmış bir kapak ile geliyor. Ancak en pahalı ve milyon dolarlık iPhone 6 başlığı 2. tasarım içindir. Bu telefon birincisi gibi altın ama dört yanı ve çerçevesi elmas ile işlenmiştir.

Dilerseniz bu 2 ayrı tasarımı daha yakından inceleyelim:

Amosu 24ct Altın iPhone 6

3.609 Dolar

Amosu 24ct Altın iPhone 61. tasarım bu şekli aldıktan sonra “Amosu 24ct Altın iPhone 6” olarak adlandırıldı. Model, Alexander Amosu’un resmi web sitesinde ön sipariş için zaten mevcuttur. Şu anda bu model 3.609 dolar fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Alıcılar tasarımcıya telefonun arka panel kısmında kendi adını işletebilir. Web sitesinden herkes 225 dolara iPhone 6 için deri kapak satın alabilir.

Elmas iPhone 6 Call

1 Milyon Dolar

Elmas iPhone 6 CallMedyanın ilgisini daha çok ikinci tasarım çekiyor. Bu da hiç şaşırtıcı görünmüyor. Tasarımın resmi adı “Elmas iPhone 6 Call” dır. Bu telefonda ilk tasarımın benzeri olarak altın kaplama vardır. Ama 1. Tasarımda kullanılan 24 karat altın yerine, 18 karat altın kullanılmıştır. Telefonun değerini milyon dolarlara ulaştıran ise gömülü olan 6127 VVSI elmastır. Apple logosunu vurgulamak için de ayrıca 51.29 karatlık elmas kullanılmıştır. Bu lüks iPhone 6’yı oluşturmak iki ay sürmüştür. Mevcut fiyatı ise 1 milyon dolar olarak belirlenmiştir.

Alexander Amosu ve Falcon Karşılaştırılması

Alexander Amosu ve Falcon KarşılaştırılmasıAlexander Amosu lüks öğeler ile bilinen bir markadır, ancak bu marka ilk kez iPhone üzerinde çalıştı. Daha önce Falcon olarak bilinen şirket iPhone 6 için bir kaç lüks tasarım yapmıştı. Bu tasarımlardan bazıları da elmas işlemelidir.

Amosu tarafından yapılan 1 milyon dolarlık iPhone 6’nın Falcon’un iPhone’nundan farkları vardır. Amos’ta Apple logosu büyük bir elmasla oluşturulmuştur ve iPhone yazısı elmasla işlenmiştir. Falcon’da ise elmas logonun altındadır ve 24 ayar altın, platin olmak üzere yapılan tasarım, kullanılan malzemeye göre fiyatlandırma üç kategoriye dayanmaktadır. Falcon’un iPhone tasarımları Amosu’nki gibi çılgınca ve o kadar lüks olmayabilir ama daha pratik kullanımı olduğu kesindir.

Milyon dolar değerdeki bir cep telefonunu hayal edebiliyor musunuz? Normal modelleri yere düşürenlerin yaşadığı hayal kırıklığı ve üzüntü tarif edilemezken, bu modelde nasıl bir duygu yaşanır, tarifi sizin…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum