Yatırım yapmaya başla!

Milyon Dolarlık Arabaların Teslimatları Sizce Nasıl Oluyordur?En azından bir kere bu arabalar nasıl alınır diye merak etmişizdir. Hatta araba bayisine binlerce TL‘nin nasıl teslim edileceği konusunda zihnimizle çatışmışızdır. Gerçekten kolay olmasa gerek. Videoda gördüğümüz araçların her biri özel imal edilen ve bir çoğu müşterilerin özel istekleri doğrultusunda oluşturulan otomobillerdir. Her detayı özel olan bu araçların, doğal olarak müşterilere teslimatlarıda o denli özel olacaktır! Çünkü izlediğimiz araçların her noktası ve her parçası pahalı ürünlerden yapılmaktadır. Mesela Maserati, Bentley ve Rolls Royce Sweptail gibi luxury araçların sadece iç panellerinin yapım süresi 3 haftayı bulmaktadır.

Haliyle yapımı tamamlandıktan sonra o parçaları güzelce sarıp sarmalamak gerekiyor. Kafamda sürekli bu araçların birleşimi sırasında acaba birşeyler kırılıyor veya deliniyor mu diye düşünmüşümdür. Rolls Royce Sweptail gibi fiyatı 12 milyon $ olan bir aracın deri koltuğunu deliyorsunuz veya yanlışlıkla ufak bir göcük meydana getiriyorsunuz! Mutlaka telafisi vardır ancak bunu yapan kişiye ceza veriliyor mu? Tabi bu biraz derin düşünce oluyor.

Videomuzda gördüğümüz gibi belkide ömrümüzde hiç göremeyeceğimiz arabaların müşterilere nasıl teslim edildiğini gördük. Teslimat araçlarının bile ne kadar özenli ve güvenlikli yapıldığını da görüyoruz. Genelde büyük kamyonlar tercih edilmiş ve içlerine asansör sistemi kurulmuş. Nakliye araçlarının duruşu bile karizma! Bildiğim kadarı ile bu nakliye şekli sadece teslimatlarda olmuyor! Şehir değiştirme durumunda arabasını yanında götürmek isteyen zengin insanlar da bu yola başvuruyor.

Yani arabası ayrı bir pahalı taşıması ayrı bir pahalı oluyor! Videoda, Ferrari’nin taşıma aracı oldukça ilginç. 7.30 dakikada bildiğimiz tır dorsesinin havaya doğru kalkıp, indirme rampasının çıktığını görüyoruz. Resmen “araba saklama kabı” olmuş. Dakikalar 9.17‘yi olduğunda Bugatti Veyron‘un tabiri caizse hediye paketi gibi sarıldığını görüyoruz. Veyron’nun yaklaşık 10 bin $ olan lastikleri de özenle kaplanmış. Ne diyelim ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum