Yatırım yapmaya başla!

1.5 Milyon Ford Focus’a Servislere Gel Çağrısı!

Ford, Focus'un benzinli modellerinde çıkan yakıt sorunu nedeni ile 1.5 milyonluk büyük geri çağırmaya hazırlanıyor!
1.5 Milyon Ford Focus’a Servislere Gel Çağrısı!

Ford yine bir nedenden dolayı milyonluk araç çağırma operasyonuna başlıyor. Focus’larda tespit edilen sıkıntının yakıt sistemine bağlı olduğu bildirildi. Amerikalı şirketten en son bir fabrikasında üretim durdurulacağı haberi gelmişti. Bazı hesap yanlışlığı ve dünyadaki anormal ticari ilişkiler, bantların durdurulmasına neden olmuştu.

Yeni yakıt sistemi ve teknolojileri için ummalı çalışmalar yaparken, bir yanda da bu gibi sorunlarla uğraşılması şirketin işleyişini aksatıyor. Hep beraber detaylarda neler varmış bakalım!

Yakıt Tahliye Kanalının Focus’ta Hatalı Olduğu Bildirildi!

Yakıt Tahliye Kanalının Focus'ta Hatalı Olduğu Bildirildi!Geri çağırma kapsamındaki modeller, 2.0L GDI ve 2.0L GTDI dört silindirli benzinli motor versiyonları. 2012-2018 yılları arasında üretime alınan modellerin bu hata kapsamı içerisinde. Şimdilik bu yüzden bir ölüm ve yaralanmanın yaşanmadığı söylendi. Ancak yaşanmasının da mümkün olduğu aktarıldı.

Yakıt vanasının açık konumdayken, arızalı kanister tahliye vanasının sıkışabileceği söylendi. Etkilenen araçlar, 13 Nisan 2017’den önce Michigan Assembly Fabrikası’nda inşa edilen 2012 Focus 2.0L benzinlileri geri gel çağrısı yapılmış.

Öte yandan şu an tespit aşamasında olsa da 2 Şubat 2018 önce yapılmış Focus’larında riskli grupta olduğu bildirildi. Toplamda Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.463.389 adet 2.0 GDI – 2.0 GTDI motorlu benzinli Ford modeli olduğu aktarıldı.

Sürücüler Araç Hatasını Yanlış Benzin Göstergesinden Anlayabiliyor!

Sürücüler Araç Hatasını Yanlış Benzin Göstergesinden Anlayabiliyor!Yakıt sistemindeki aşırı vakum, aracın plastik yakıt deposunda deformasyona neden olabileceği söylendi. Yakıt sorunun çıkmasının sebebi, motor kontrol bilgisayarının sorunu algılamaması.

Araç sahiplerinin problemi anlamalarının basit bir yolu var. Yakıt göstergesi takip edilirse, depoda bulunan benzin miktarının yanlış gösterildiğini anlarlar. Bununda en iyi yöntemi belli miktar yakıt aldıktan sonra ekranı takip etmek.

Sorunun, gidiş sırasında aracın motorunun durması ve sonradan çalışmaması! Şirket açıklamasına göre de bu trafik kazasına neden olabilirmiş.

Focus’un Yakıt Sistemi Sorununun Yazılımla Çözülebileceği Bildirildi

Focus'un Yakıt Sistemi Sorununun Yazılımla Çözülebileceği Bildirildiİlk olarak servise gelen araçların güç aktarım modülünü kontrol edecek, arazalı kutu boşaltma valfini algılayabilen yeni bir yazılımla yeniden programlandırılacak. Yazım ayrıca olası bir aşırı yakıt buharı sistemi koşulunun da oluşmasını engelleyecek.

Bayiler tahliye vanasını, karbon kutuyu, yakıt deposu ve yakıt dağıtım modülünü inceleyecek ve gerektiğinde değiştirecekler. Yapılacak tüm işlemlerin ücretsiz olduğu söylendi. Ford müşterilere gelirken depolarında en az yarım tank yakıt bulundurmalarını istiyor. Geri çağırmalar 10 Aralık’ta başlayacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum