Yatırım yapmaya başla!

Milyarderler Hakkında Bilmediğiniz 10 Şaşırtıcı Gerçek

Milyarderler Hakkında Bilmediğiniz 10 Şaşırtıcı Gerçek

Milyarder kelimesi 19 yüzyılda ortaya çıkmış olup, banka hesabında milyarlarca parası olan bir kişi anlamına gelmektedir. Bununla birlikte, bir ismin milyarder olarak anılması için en az 1 milyarlık servetinin bulunması gerekir. Biliyorsunuz biz de sitemizde milyarderlerle ilgili yazılar yazıyor ve onların haberlerini yapıyoruz. Onların sahip olduğu ultra lüks yatların, jetlerin vs. özelliklerini anlatarak, bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Bununla birlikte, belki bu tarz yazıları yazarak ya da okuyarak onlar gibi yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Ancak, ne var ki onların da tıpkı bizim gibi bir insan olduğu gerçeğini bazen unutarak, milyarderleri gözümüzde fazla büyütüyor ve onlara olan hayranlığımızı bir türlü dizginleyemiyoruz.

Sonuçta belki bir milyarder gibi, gecenin bir yarısında kafamıza esince ülkenin öteki ucuna özel yatımızla gidemesek de önünde sonunda bir milyarder de sıradan bir insan olarak hayata veda edecektir, değil mi? Elbette, milyarderler de bizim gibi kanlı canlı birer insan ve onların yaşamları da sahip oldukları para dışında tıpkı bizimkilere benziyor. İşte çoğu insanın hayranı olduğu ve erişilemez olarak düşündüğü bu milyarderin bilmediğiniz ve çok şaşırtıcı özellikleri de bulunuyor. Peki, bunlar ne mi? İsterseniz milyarderler hakkında öğreneceğiniz 10 ilginç bilgiyi içeren yazımızı inceleyerek, bunları beraber öğrenelim.

İşte karşınızda milyarderler ve haklarında pek bilinmeyen gerçekler:

Tüm dünya çapında sayıları 1826’yı geçen Amerikan doları milyarderi bulunmaktadır.

Tüm dünya çapında sayıları 1826’yı geçen Amerikan doları milyarderi bulunmaktadır.Forbes’in sunduğu verilere göre, tüm dünya çapında 66 farklı ülkede 1826 milyarder bulunmaktadır. Bu milyarderlerin toplam servetleri 7.05 trilyon dolar olup, bu rakam 152 ülkenin toplam gayri safi yurt içi hasılasından daha yüksektir. İlaveten, Amerika’da bulunan milyarder sayısı 536 olarak kayıtlara geçerken, Çin’de 213, Rusya’da ise 88 kişinin milyarder olduğu açıklanmıştır.

Milyarderlerin Demografisi

Milyarderlerin Demografisi2015 yılı itibariyle 1826 milyarderin ortalama yaşı 66 olup, 40 yaşın altındaki milyarder sayısı ise sadece 46 olarak açıklanmıştır. Ayrıca milyarderlerin %90’ı erkek, %65’i beyaz ve %60’ı ise 60 yaş ve üstü olarak bilinmektedir. İlaveten 1826 milyarderin arasında yalnızca 9 milyarderin 10 ya da daha fazla sayıda çocuğa sahip olduğu bilinirken, kadın milyarderler arasında en çok çocuğa sahip olanın ise 9 çocuğu olan Savitri Jindal olduğu biliniyor. Savitri Jindal’in çocuklarından biri olan Sulaiman Al Rajhi de sahip olduğu 23 çocuğuyla ve Suudi Arabistan’ın en zengin 50. kişisi unvanıyla tanınıyor.

Politikaya Milyonlar Harcayan Kişilikler

Politikaya Milyonlar Harcayan KişiliklerTabi ki herkes taraftarı olduğu bir politikacının başkan olarak seçilmesini ister ancak Sheldon Adelson bunu istemekle kalmayıp, politika için milyon dolarlar harcamasıyla ünlenmiş bir milyarder olmuştur. Şöyle ki siyahi bir başkan olan Obama’yı desteklemeyen, resimde de gördüğünüz Adelson, 2012 yılında başkanın 2. kez seçilmesini önlemek için bu alanda 93 milyon dolar harcama yapmaktan çekinmemiş. Ancak, Adelson’un harcamış olduğu serveti pek bir işe yaramamış, zira Obama tekrar başkan olarak seçilmeyi başarmıştır. Bunun üzerine de yine siyahi olan ünlü Oprah Winfrey, Obama adına kurulmuş bir fona tam 76 milyon dolar bağış yapmıştır.

En çok milyarderi olan ülke Amerika’dır.

En çok milyarderi olan ülke Amerika’dır.Eğer bu gerçeği bilmiyorsanız, şanslısınız ki artık öğrendiniz. Zira, en çok milyarder olan ülke diğer ülkelere göre açık ara farkla Amerika’dır. Bununla birlikte, Çin, Rusya, Almanya, Brezilya da sırasıyla en çok milyardere sahip olan ülkedir.

Bazı yardım sever milyarderler, servetlerinin büyük kısmını bağış yapmak için harcıyorlar.

Bazı yardım sever milyarderler, servetlerinin büyük kısmını bağış yapmak için harcıyorlar.Örneğin, Mark Zuckerberg tam 900 milyon dolarını bir hayır kurumuna bağışlamıştır. Ayrıca Bill Gates de üç çocuğunun her birine en fazla 10 milyon dolar bıraktıktan sonra, geriye kalan tüm servetini bağışlayacağını açıklamış.

Milyarderler ve onların ilginç koleksiyon tutkuları!

Milyarderler ve onların ilginç koleksiyon tutkuları!Biliyoruz ki milyarderler yatlar, süper arabalar, jetler gibi birçok değişik koleksiyonlara sahiptirler. Ancak bilmediğiniz şey ise bazılarının çok ilginç koleksiyon tutkularının bulunduğudur. Örneğin yaşayan en yaşlı milyarder olan 99 yaşındaki David Rockefeller, dünyadaki en büyük böcek koleksiyonuna sahip olan isimdir. İlaveten, bir başka ünlü milyarder olan Vincent Bollore’nin de 1000’i aşan çizgi romanı bulunmaktadır. Bu isimler gibi daha birçok ismin de ilginç koleksiyon tutkuları vardır.

Milyarderlerin servetinin kaynağı nereden geliyor?

Milyarderlerin servetinin kaynağı nereden geliyor?Günümüzün milyarderlerinin %42’sinden fazlasının ilk bir milyarlık servetini 40 yaşından daha önce ve teknoloji alanlarında kazandığı biliniyor. Ayrıca başka bir kaynakta da milyarderlerin %20’sinin miras yoluyla, %80’inin ise kendi emekleri sonucunda milyarder oldukları belirtiliyor. Düşünülenin aksine, milyarderlerin hepsi devasa malikanelerde lüks bir hayat yaşamıyor ya da milyarderlerin birçoğu üniversiteye gitmemiş insanlardan oluşuyor.

Milyarderlerin bile giremeyeceği bazı mekanlar olabilir.

Milyarderlerin bile giremeyeceği bazı mekanlar olabilir.Tabi ki milyarderler yüksek bir statüye ve çevreye sahip insanlardır, ancak bazı durumlarda onlar da bir mekana giremeyebilir. Örneğin, New York milyarderlerinden biri olan Stewart Rahr, Nobu isimli ünlü bir restorandan uzaklaştırılmış ve milyarderin buraya girmesi yasaklanmıştır.

Milyarderlerin arasında da cinsiyet değiştiren isimler ya da eşcinseller bulunabiliyor.

Milyarderlerin arasında da cinsiyet değiştiren isimler ya da eşcinseller bulunabiliyor.Sonuçta, en başta da dediğimiz gibi onlar da birer insan ve onların da farklı cinsel tercihleri olabiliyor. Dünya milyarderleri arasındaki 7 isim de açıkça eş cinsel ya da transseksüel olduklarını belirtmiş kişilerdir. İlaveten bilinen ilk transseksüel milyarder Jennifer (daha önceki ismi James) Pritzker olmaktadır.

Elbette ki kadın milyarderler de olabilir.

Elbette ki kadın milyarderler de olabilir.Zengin denilince nedense akla gelen hep erkekler oluyor. Çoğu zaman paranın asıl sahibi kadınlar unutuluyor. Eğer Detaylı bir araştırma yaparsanız, çevrenizde ne kadar çok kadın milyarder olduğunu göreceksiniz. Çevrenizde mi dedim, özür dilerim. Etrafta demek istedim. Hak verirsiniz ki onlara yaklaşmak o kadar da kolay değil.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Galeriler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum