Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarder Yatırımcı Uyardı: Dikkat Edin Bitcoin’i Bitirecekler!

Milyarder yatırımcı Frank Giustra, Bitcoin ile ilgili gündeme oturacak bomba açıklamalar yaptı ve bazı uyarılarda bulundu. Detaylar haberde;
Milyarder Yatırımcı Uyardı: Dikkat Edin Bitcoin’i Bitirecekler!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Madencilik patronu Frank Giustra, küresel siyaset kurumunun amiral kripto para birimi Bitcoin’i yok etmek için bir hamle yapmaya çalışabileceğini söyledi. Giustra konuşmasının devamında BTC sahiplerine uyarılarda bulundu.

Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile bir röportaj gerçekleştiren Giustra, dünyanın önde gelen otoritelerinin büyük olasılıkla blok zincirinde kendi yetki alanlarını oluşturmayı planladıklarını ifade etti. Bu nedenle bu kesimin muhtemelen Bitcoin ile herhangi bir rekabet istemediğini dile getirdi.

“Bitcoin, Mevcut Sistem için Bir Tehdit!”

Bunun yanı sıra en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimi olan Bitcoin’in büyüyüp gelişmesinin ve geniş çevrelerce benimsenmesinin mevcut itibari para sistemi için önemli bir tehdit oluşturduğunu öne sürdü. Düzenleyici yapıların herhangi bir rekabeti kontrol altına almak için ekstra yol kat etmeye istekli olduğunu da sözlerine ekledi.

Giustra’ya göre, küresel ekonomi artık giderek dijital dünyaya kaymakta. Bu ortamda Bitcoin’in yaklaşmakta olan bir parasal sistem sıfırlama projeksiyonuna dayanarak ön plana çıkması olası görünüyor.

Giustra’ya göre Bitcoin, CBDC için de Tehlike!

Milyarder isim bu doğrultuda Bitcoin’in fiat para birimlerinin egemenliğini istikrarsızlaştırabileceğini ve hatta ABD gibi önemli kesimlerde merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) olası kurulumuna tehdit oluşturabileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Yatırım yönetimi firması Fiore Group’un CEO’luğunu üstlenen Giustra konuya dair açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kendi merkez bankası dijital para birimlerini yaratacaklar ve bu alanda rekabet istemeyecekler. BTC’yi egemenlik karşıtı bir fiat oyunu olarak görüyorum.

“Bitcoin’i Oyunun Dışında Bırakmak İsteyecekler”

Parasal sıfırlama konusunda haklı olması halinde isteyecekleri son şeyin Bitcoin ile rekabet olacağını söyleyen Giustra sözlerine şöyle devam etti:

“Sonunda, Bitcoin’i oyundan çıkarmak isteyecekler. Bana göre onlar için çok fazla risk var.”

Giustra ayrıca ABD giderek bir kripto düzenleme çerçevesi oluşturmaya odaklanırken dünyanın, ülkenin dijital varlık alanında değil blok zincirinde önde olmayı hedeflediğini anlaması gerektiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.