Yatırım yapmaya başla!

Milpa Kâr Payı Dağıtmama Kararı Alırken, Hisseleri %1 Civarı Düşüyor

Milpa'nın hisselerindeki düşüş kısa süreli toparlanmanın ardından güçlü devam ederken, 2020 yılı için kâr payı dağıtımı yapılmama kararı alındı.
Milpa Kâr Payı Dağıtmama Kararı Alırken, Hisseleri %1 Civarı Düşüyor

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Milpa) hisseleri kötü bir hafta geçiriyor. Pazartesi günü gerçekleşen düşüşün ardından 4,14 liraya kadar gerileyen hisseler, bugünkü işlemlerde de %1 civarında değer kaybıyla işlem görüyor.

Hisseleri toparlanamayan Milpa, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 2020’nin ilgili hesap dönemi için kâr dağıtımı yapılamayacağı konusunu Genel Kurul’un onayına sunduğunu duyurdu. Şirketin net dağıtılabilir dönem kârı 32.402.431 TL olarak hesaplanırken, 2020 yılında 1.416.279,19 TL net dönem zararı kaydettiği söylendi.

Kârın geçmiş yıllar zararları hesabına aktarılması konusunu Genel Kurul’un onayına sunan Milpa, elektronik ortamda bunu gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu’nun teklifinin, Genel Kurul’un 1 adet red oyuna karşılık 172.103.583,438 adet kabul oyuyla oy çokluğuyla kabul edildiği duyuruldu.

Şirketin MIPAZ kodlu hisseleri ise bugünkü işlemlerde olumsuz seyrini sürdürürken, TSİ 14:30 sularında %1,48 oranında düşüşle işlem görüyor.
Milpa Hisseleri %1,48 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler Salı günkü işlemlerde 4,14 liraya kadar gerilerken, dün bir miktar toparlandı. Dünkü işlemleri 4,73 liradan tamamlayan hisseler, bugüne 4,76 liradan açılmayı başardı. Açılış sonrası 4,9 liraya kadar yükselen hisseler, buradan düşüşe geçti.

Milpa hisseleri düşüş eğilimini korurken, öğleden sonraki işlemlerde %1,5’e yakın düşüşle 4,68 liradan alıcı buluyor. Hisselerin düşüşü koruması durumunda 4,59 liradaki destek noktası gündeme geldi. Eğer bu seviyeyi kırarsa 4,50 lira izlenmeye başlanacak.

Hisselerin haftalık fiyat performansına baktığımızda %11,19 oranında düşüşe işaret ettiği görülüyor. Hisseler aylık bazda %10,34 değer kaybederken, yıllık bazda %155,73 yükseliş kaydetmiş durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum