Yatırım yapmaya başla!

Milli Piyango Toplam 94.6 Milyon Euro İkramiye ile Dünya Üçüncüsü

Milli Piyango Toplam 94.6 Milyon Euro İkramiye ile Dünya Üçüncüsü

Huzuru parada arayanlar, yıl boyunca hayallerini tek bir güne sığdıranlar, zenginliğine zenginlik katmak ya da yokluktan kurtulup varlık içerisinde lüks ve sorunsuz bir hayat sürdürmek isteyenlerin beklediği gün nihayet geldi. Yılbaşlarının vazgeçilmez aktivitelerinden biri olan Milli Piyango çekişine sayılı günler, hatta saatler kaldı.

2016 yılından umduğunu bulamayanlar, hayallerini ve umutlarını yılbaşına, akabinde de yeni yıla taşıdılar. Elbette ki geçmiş yıllarda da birçok vatandaşımız bu beklentiyle yeni yıla “merhaba” dediler. Hatta bazıları büyük ikramiyelerin şanslı sahipleri olmayı başardılar. Peki, zamanında piyangodan para kazananlar şimdi ne durumda?

Yüklü miktarda parayı bir anda elinde görenlerin durumu pek de iç açıcı olmuyor. Kimisi ailesini kimisi ise sahip olduğu mal varlıklarını da kaybediyor. Fakat yine de yılda milyonlarca insan umudunu bu şans oyununa bağlamaktan vazgeçmiyor. Eğer bu yıl ya da önümüzdeki yıllarda büyük ikramiyeyi kazananlardan biri olursanız piyangoyu kazandıktan sonra dikkat etmeniz gerekenlere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2017’nin yılbaşında dağıtılacak olan büyük ikramiyenin 60 milyon TL olması bekleniyordu. Halihazırda çıkma olasılığı oldukça düşük olan bu şans oyununa ilgi, bu yıl büyük ikramiyenin de artışına neden oldu. Toplamda dağıtılacak rakam ise 94.6 milyar Euro gibi akıl almaz bir rakama ulaştı. Böylece Milli Piyango, dünyada yapılan yılbaşı çekilişlerinde en fazla ikramiye dağıtan 3. kurum olmayı başardı.

İşte değişen rakamlarla dünya üçüncülüğüne yükselen Milli Piyango ile ilgili detaylar:

İspanya ve İtalya’nın Ardından Dünya Üçüncüsü

İspanya ve İtalya'nın Ardından Dünya Üçüncüsü60 milyon liralık büyük ikramiye ile ağzımızın suyunu akıtan Milli Piyango yılbaşı çekilişi, bilet bayilerinde sonu gelmeyen kuyrukların oluşmasına neden oldu. Tükenmek üzere olan yılbaşı biletlerinde yoğun ilgi, çekilişe sayılı günler kalmasıyla daha da artmış gibi görünüyor. Sadece yılbaşı piyangosundan 348 milyon 180 bin TL ikramiye dağıtılacak olması bile, dünya genelinde 11 ülkenin düzenlemiş olduğu yılbaşı çekilişlerinde Milli Piyango’nun üçüncü sıraya yükselmesine yetiyor. Diğer şans oyunlarının da dağıtacağı ikramiyelerle bu rakam, 356 milyon lirayı aşıyor ve 630 milyon Euro ikramiye ile zirvede yer alan İspanya’nın, 105 milyon Euro ile ikinci sırada bulunan İtalya’nın ardından Milli Piyango üçüncülüğü elde ediyor.

2017 YILBAŞI İKRAMİYESİYLE TÜRKİYE’DE ALINABİLECEK EN PAHALI EGZOTİK ARABALAR İÇİN TIKLAYIN.

Milli Piyango’nun 2017 Yılbaşı Büyük İkramiyesi Ne Kadar?

Milli Piyango'nun 2017 Yılbaşı Büyük İkramiyesi Ne Kadar?“Umutların haftası” olarak nitelendirebileceğimiz yılbaşı haftasında milyonlarca lira, şanslı sahipleriyle buluşacak. Çekilişlerde dağıtılacak en büyük ikramiye olan 60 milyon TL, halihazırda aklımızı başımızdan almayı başarırken, devreden oyunlarla bu rakam 68 milyon lirayı aşıyor. Ayrıca Sayısal Loto’da geçen hafta devreden 1.6 milyon liralık, Süper Loto’da 5.7 milyon TL’lik ve Şans Topu’nda ise 1.3 milyon liralık ikramiyelerle de yılbaşı günü fazlasıyla heyecan dolu geçecek.

Dünyanın En Fazla Büyük İkramiye Dağıtan Ülkeleri ve Çekiliş Tarihleri

Dünyanın En Fazla Büyük İkramiye Dağıtan Ülkeleri ve Çekiliş TarihleriEn fazla ikramiyenin dağıtıldığı, 1763 yılından beri düzenlenen İspanya’nın El Nino oyunu 6 Ocak günü çekilecek.  İtalya’nın Super Ena Max oyunun çekilişlerine ise 27 Aralık akşamında başlanıldı. 85 milyon dolarlık toplam ikramiye ile dördüncü sırada yer alan ABD Meganmillions oyunu ise 28 Aralık’tan itibaren şanslı sahiplerinin olacak. Beşinci sırada yer alan 66.5 milyon Euro dağıtan İtalya Super Ena oyununu, toplamda 181 milyon insanın katıldığı 57.4 milyon Euro ödüllü ABD Powerball çekilişi izliyor.

Yılda milyonlarca insanın hayallerini gerçekleştirmek adına oynadıkları bu şans oyunu, kimilerini sevindirirken kimilerinin de umutlarını bir sonraki yıla erteliyor. Çıkma ihtimali fazlasıyla düşük bir şans oyunu olmasına rağmen, yine de yılbaşı çekilişlerine olan rağbet daha da fazla artıyor. Klasik bir soruyla yazımızı sonlandıralım. Peki, 68 milyon TL’lik büyük ikramiye size çıksa ne yapardınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum