Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milli Eğitim Bakanı Atamaların Yoğun Olacağı Branşları Açıkladı

Yeni eğitim öğretim döneminde öğretmen atamalarının Ekim ayında yapılacağını duyuran Milli Eğitim Bakanı Tekin, yoğunlaşacakları branşları sıraladı.
Milli Eğitim Bakanı Atamaların Yoğun Olacağı Branşları Açıkladı
Yorum

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları ve özel okul ücret zamları başta olmak üzere yeni eğitim öğretim dönemi için alınan kararları anlattı.

Bakan Tekin, “Ekim sonunda öğretmen alım takvimimizi, branş bazlı ilan edip bahar eğitim öğretim yılı başlarken yeni arkadaşları ailemize dahil etmeyi planlıyoruz” diyerek yeni öğretmen atamalarının gelecek ay yapılacağını paylaştı.

Branş bazında yoğun olacak atamaları da açıklayarak, özel eğitim, yabancı dil, sınıf ve okul öncesi öğretmenliğinde ihtiyaçların daha fazla olduğunu söyledi.

Özel Okullardan Ücret Garantisi Alındı

Sahadan aldıkları geri dönüşlere göre yönetmelikte değişikliğe gittiklerini söyleyen Tekin, “En önemli problemlerden bir tanesi özel okul ücretleriyle ilgili konu idi. Dolayısıyla ilk yönetmelik değişikliklerinden bir tanesini Özel Öğretim Kurumları Yönetmenliği’nde yaptık” dedi.

Ücret belirleme konusunda yaşanan ihtilaflara değinerek, “Özel okul ücretleriyle ilgili TEFE-TÜFE oranına göre artış yaparak, servis ve yemek ücretlerinden kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık kendilerinden” dedi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu