Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milli Eğitim Bakanı Atamaların Yoğun Olacağı Branşları Açıkladı

Yeni eğitim öğretim döneminde öğretmen atamalarının Ekim ayında yapılacağını duyuran Milli Eğitim Bakanı Tekin, yoğunlaşacakları branşları sıraladı.
Milli Eğitim Bakanı Atamaların Yoğun Olacağı Branşları Açıkladı
HABER GİRİŞ

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları ve özel okul ücret zamları başta olmak üzere yeni eğitim öğretim dönemi için alınan kararları anlattı.

Bakan Tekin, “Ekim sonunda öğretmen alım takvimimizi, branş bazlı ilan edip bahar eğitim öğretim yılı başlarken yeni arkadaşları ailemize dahil etmeyi planlıyoruz” diyerek yeni öğretmen atamalarının gelecek ay yapılacağını paylaştı.

Branş bazında yoğun olacak atamaları da açıklayarak, özel eğitim, yabancı dil, sınıf ve okul öncesi öğretmenliğinde ihtiyaçların daha fazla olduğunu söyledi.

Özel Okullardan Ücret Garantisi Alındı

Sahadan aldıkları geri dönüşlere göre yönetmelikte değişikliğe gittiklerini söyleyen Tekin, “En önemli problemlerden bir tanesi özel okul ücretleriyle ilgili konu idi. Dolayısıyla ilk yönetmelik değişikliklerinden bir tanesini Özel Öğretim Kurumları Yönetmenliği’nde yaptık” dedi.

Ücret belirleme konusunda yaşanan ihtilaflara değinerek, “Özel okul ücretleriyle ilgili TEFE-TÜFE oranına göre artış yaparak, servis ve yemek ücretlerinden kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık kendilerinden” dedi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın